Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

O co tutaj chodzi?

Prasa, fora internetowe i rozmowy wędkarzy są ostatnio pełne news’ów na temat naszego Okręgu. Niestety informacje nie dotyczą wyników wędkarskich i skupiają się głównie na śledztwie prokuratorskim prowadzonym w sprawie zarybiań, czy też na głośnym ostatnio odłowie linów pod Białogardem (także objętym dochodzeniem policji). Takie sprawy dołują wszystkich wędkarzy i działaczy koszalińskiego Okręgu PZW, którym zależy na zmianach. Niestety, wczoraj otrzymałem kolejnego kopa. Z odebranego maila wynika, że kilkanaście kół naszego Okręgu domaga się zwołania Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów Okręgu PZW w Koszalinie. No cóż, mają do tego prawo, jednak najbardziej dziwne jest uzasadnienie.

Skąd się bierze moja konsternacja? Otóż we wniosku o zwołanie NZDO i dołączonych uchwałach kół (w większości identycznych w treści, z wykropkowanym miejscem na wpisanie nr koła, tak jakby były przygotowane przez jedną osobę) jest napisane, iż wniosek spowodowała cyt.: „negatywna reakcja ze strony Zarządu Okręgu PZW w Koszalinie na petycję z dnia 8 kwietnia 2014 roku dotycząca weryfikacji stanowiska Zarządu Okręgu PZW w Koszalinie w kwestii dalszego zatrudnienia Kol. Sławomira Połomskiego. Wymieniona petycja została negatywnie rozpoznana przez obecny Zarząd Okręgu PZW w Koszalinie, co ewidentnie świadczy o lekceważeniu problemów zgłaszanych przez członków PZW”.

Wynika z tego, że każde negatywne rozpatrzenie petycji kończyć się powinno Nadzwyczajnym Zjazdem Delegatów Okręgu. Pikanterii dodaje fakt iż kilka kół obecnych na spisie wnioskodawców jeszcze do niedawna grzmiało na temat niewłaściwej gospodarki rybacko-wędkarskiej Okręgu. Zapytam więc - kto ich zdaniem jest odpowiedzialny za obecny stan rzeczy? Kto jest odpowiedzialny za niezgodne z operatami zarybienia, sięgające nawet 2007 roku? Dlaczego na stronie naszego Okręgu nie publikujemy informacji o zarybianiu? Dlaczego nasz powiatowy koordynator zarybiań (członek kołobrzeskiego Koła Wojskowego, które o dziwo również domaga się pozostawienia na stanowisku menadżera-ichtiologa kol. Sławomira Połomskiego) w ubiegłym roku nie był obecny na żadnym zarybianiu na terenie powiatu kołobrzeskiego? Dlaczego wiele nieprawidłowości w gospodarce rybacko-wędkarskiej znalazła również Komisja przysłana do Okręgu przez Zarząd Główny PZW? Dlaczego tracimy wody i nie mamy szans na nowe? Dlaczego Zarząd Okręgu ma godzić się na posiadanie prywatnych jezior przez menadżera-ichtiologa, które do niedawna były wodami PZW? Jak długo jeszcze mamy kupować ryby u prywatnych hodowców, nie wykorzystując w pełni OHZ Liśnica, a na dodatek pozwalać na kupowanie ich menadżerowi-ichtiologowi bez wcześniejszych uzgodnień z Komisją Gospodarczą Okręgu? Pytań podobnej treści można zadać jeszcze więcej, jednak wędkarze oczekują, a przynajmniej powinni oczekiwać podejmowania przez Zarząd Okręgu konkretnych decyzji i moim zdaniem takie decyzje zapadły i nie należy się z nich wycofywać.

Zarząd Okręgu biorąc pod uwagę wiele znanych sobie czynników nie tylko odrzucił petycję w sprawie pozostawienia na stanowisku Kol. Sławomira Połomskiego ale również od połowy maja odsunął go od kierowania ośrodkiem „Liśnica”, podporządkowując nowego kierownika bezpośrednio pod ZO.

Obecną sytuacją zainteresowany jest Prezes Zarządu Głównego PZW, który zaprosił na spotkanie Zarząd naszego Okręgu, a także prezesów kół, współautorów w/w wniosku. Komu zależy na wyjaśnieniu tej sprawy okaże się już w najbliższy czwartek.

Wodom Cześć!

Wiesław Skólmowski

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (24)

 • janduda Data dodania: 7 lat temu Oceń: -6 + / -

  Rozwiń
 • witek_ziemkowski Data dodania: 7 lat temu Oceń: -5 + / -

  Rozwiń
 • Rybiasta Rybula Data dodania: 7 lat temu Oceń: -5 + / -

  Rozwiń
 • narybekpzw Data dodania: 7 lat temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • witek_ziemkowski Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  Niewierny Tomaszu uwierz w cud polegający na tym, że niektórzy spośród wędkarzy członków Okręgu PZW Koszalin, członków Komisji Rewizyjnej ZG PZW oraz członków zarządu z którego sam się wywodzisz poznają prawdę o stanie okręgu, który otrzymali po poprzednikach, a ta prawda uczyni ich wolnymi. I oddzielą prawdę od kłamstwa tak jak oddziela się ziarno od plewy.

  Zaś tobie zapamiętanym będzie, iż sam dobrowolnie obdarłeś się z resztek godności (której złośliwy los ci najwyraźniej poskąpił) i kwiczałeś jak zwierze nieczyste w obronie kamrata kiedy obaj siłą byliście odrywani od koryta. Często używając słowa ,,szambo" sam określasz swoje środowisko naturalne w którym tkwiłeś po uszy a bez którego żyć nie jesteś w stanie. Mierząc innych własną miarą sam sobie świadectwo wystawiasz. Ale jad który wypluwasz nie jest świadectwem twojej siły, przeciwnie świadczy o twojej słabości, Władza twoja i twoich kolegów dobiegła końca. Jesteś żałosny i słaby, nie masz żadnego wpływu na rzeczywistość i pozostało ci szkodzenie oraz wylewnie gorzkich żalów i rozsiewanie co najwyżej półprawd na tym forum. Nie dziw się więc obłudniku, że normalni ludzie cię ignorują tak jak lekceważy się człowieka który dobrowolnie pozbawił się honoru i resztek godności.

 • Rybiasta Rybula Data dodania: 7 lat temu Oceń: -7 + / -

  Rozwiń
 • Rybiasta Rybula Data dodania: 7 lat temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • litoszek Data dodania: 7 lat temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • Rybiasta Rybula Data dodania: 7 lat temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • bladawiec Data dodania: 7 lat temu Oceń: -9 + / -

  Rozwiń
 • bladawiec Data dodania: 7 lat temu Oceń: -9 + / -

  Rozwiń
 • Rybiasta Rybula Data dodania: 7 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • Radewicz Damian Data dodania: 7 lat temu Oceń: -7 + / -

  Rozwiń
 • Rybiasta Rybula Data dodania: 7 lat temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • witek_ziemkowski Data dodania: 7 lat temu Oceń: 3 + / -

  Nie jestem członkiem zarządu i nie mam zwyczaju dyskutować z anonimami czyli ludźmi, którzy są wystarczająco ,,odważni" aby ukryci za groteskowym nickiem siać ferment i wywoływać z imienia innych, niestety brakuje im tej odwagi aby pod swoimi wypowiedziami podpisać się własnym imieniem i nazwiskiem. No chyba, że się go wstydzą, jeśli faktycznie jest czego to współczuję. Polecam następnym razem nick bardziej pasujący do zachowania, uważam że np. Cienki Leszcz byłby jak najbardziej na miejscu.
  Poza tym w potoku słów będących często mieszanką żółci przeplatanej pomówieniami nie doszukałem się żadnego sensownego argumentu. Widomy to znak, że ich po prostu nie ma. Aczkolwiek styl pierwszego z postów jest mi dziwnie znany i przypomina kogoś kto niczym ognisty Arab przegalopował już przez jedno ze znanych wędkarskich forów.

 • Radewicz Damian Data dodania: 7 lat temu Oceń: -7 + / -

  Rozwiń
 • Rybiasta Rybula Data dodania: 7 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • witek_ziemkowski Data dodania: 7 lat temu Oceń: 7 + / -

  Szczerze mówiąc nie dostrzegam ani jednej racjonalnej przesłanki, na podstawie której jak sugerują niektórzy, konieczny byłoby zwoływanie Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów. Przecież całkiem niedawno tj. 14 kwietnia 2013 odbył się XXVI Zjazd Delegatów PZW w Koszalinie na którym wybrane zostały nowe władze okręgu, które otrzymały od delegatów stosowny mandat i zaczynają powoli ( niewykluczone, ze zbyt wolno) wprowadzać zmiany. Moim zdaniem większość rzeczy, które teraz wychodzą na jaw są, powiedzmy balastem otrzymanym w spadku po poprzednikach, ale spokojnie dajmy im jeszcze trochę czasu na ich uporządkowanie i wprowadzenie czytelnych zasad na podstawie których okręg powinien transparentnie działać już od dawna.
  Oczywiście są pewne granice śmieszności których nikt nie powinien przekraczać. Jeżeli uważa się, iż wystarczającą przesłanką do zwołania Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów jest rozwiązanie umowy o pracę z jednym z dotychczasowych pracowników okręgu to świadczy to poniekąd o kompletnej ignorancji cechującej niektórych spośród działaczy wprost proporcjonalnej do wyjątkowego zapewne ubóstwa intelektualnego.
  Każdy prezes wraz z zarządem powinien dobierać sobie pracowników jakich chce, chociażby po to aby będąc za jakiś czas ocenionym mógł brać za swoje i ICH działania pełną odpowiedzialność.
  Swoją drogę widać teraz jak na dłoni co sporą ilość działaczy okręgu koszalińskiego jest w stanie zmobilizować do energicznego działania, pisania petycji, grania larum itp. rzeczy otóż jak przez lata można było zaobserwować nie postępujące zubożenie obwodów rybackich i brak pomysłów jak temu przeciwdziałać, niespotykana dewastacja rzek, UZASADNIONE wątpliwości jeżeli chodzi o wieloletnie działanie okręgu, nie nic z tych rzeczy. Oni jak niepodległości postanowili bronić etatu dla jednego z wieloletnich pracowników okręgu.
  Chyba rzeczywiście czas na głębokie zmiany bo najwyraźniej niektórzy przyzwaczaili się i uważają za sytuację normalną tę, w której ogon kręci psem. Pozdrawiam.

 • Kruszewski Jan Data dodania: 7 lat temu Oceń: 6 + / -

  Prawdopodobnie pod wpływem rozgrzewającej dyskusji dot. petycji niektórych koszalińskich prezesów kół (lub zarządów) dostałem wczoraj maila od jednego z wędkarzy, który opisał następujące zdarzenie, jakie miało miejsce w koszalińskim okręgu PZW.

  „W dniu 19 marca (jednak nie w tym roku i nie w poprzednim), w imieniny Józefa i w Dniu Wędkarza, specjalista od zarybiania koszalińskich rzek zarybiał rzekę Błotnicę k/Kołobrzegu.
  Był to pstrąg potokowy, wylęg żerujący, w ilości 50.000 sztuk.
  Ekipa kołobrzeskich wędkarzy zgłosiła swoją pomoc w realizacji jakże zaszczytnego celu. Wg źródłowych danych w skład grupy wchodzili:
  S. Przychoćko, K. Panter, E. Rożan, J. Krutul, G. Grajek. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że po zakończeniu zarybiania Błotnicy wędkarze ci znaleźli się nad niewielką rzeczką Unieść k/Sianowa tj. około 60-70 km od Błotnicy. Tutaj „ zarybiano” także pstrągiem w ilości 30.000 sztuk. Żeby było ciekawiej to z w/wymienionego grona wybył K. Panter ale wycieczkowiczów przybyło, bo Unieść dodatkowo zarybiali, nie wędkarze z koła Sianów, lecz inni a mianowicie: J. Kraska i M. Ujazdowski.
  Jakim środkiem transportu powrócili oni do Kołobrzegu? Czy koszt transportu kilku samochodów osobowych i ewentualnych diet nie przekroczył lub nie dorównał cenie wpuszczonego do Unieści narybku?
  PS. Podałem tutaj nazwiska wędkarzy, lecz są oni wymienieni imiennie w oficjalnym dokumencie będącym na stanie Zarządu Okręgu w Koszalinie. Żadnej pomyłki być nie mogło, jak też nie jest moim celem kogokolwiek z tej grupy społeczników oskarżać. Dedukuje to tym, co tak bardzo są za utrzymaniem status quo w składzie personalnym biura okręgu a kołobrzeskim kolegom, by powrócili wspomnieniami to tamtej sytuacji. Pozdrawiam.

 • Kruszewski Jan Data dodania: 7 lat temu Oceń: 6 + / -

  Był u mnie jeden z przydupasów pana S. by podpisać mu deklarację. Pognałem drania. Jest członkiem zarządu okręgu i to on winien po tym co robi i jak niecnie a nawet wręcz wrogo występuje przeciw prawomocnej, demokratycznej decyzji zarządu okręgu ponieść za to karę. Myślę, że wkrótce przyjdzie na to czas. Prezes Ziomecki powinien pogonić to całe bractwo skupione wokół pana S. To jest ostatni wrzód, który jeszcze pozostał po odejściu dwóch mu podobnych, których na szczęście już nie ma. Jest to typowy szantaż jaki wywierany jest na prezesie i zarządzie. Co prawda nie jestem zwolennikiem jednego i drugiego organu, lecz życzę im, by przetrwali tę burzę co prawda nie umysłów, bo to za wysokie progi, lecz wrzawę krzykaczy. Panowie do roboty bo okręg pada.

 • litoszek Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  Ciekaw kto wpadł na taki wspaniały pomysł organizować spotkanie w takim miejscu i takiej godzinie i informować o tym niespełna dwa dni wcześniej ......................................... bez komentarza
  Dorośli ludzie szanują swój czas i życie zawodowe i plany z tym związane a jak tak bardzo was ogon pali to trzeba było rozmawiać w niedziele przy wszystkich a nie po tajniaku..................jak DZIECI

 • bociek Data dodania: 7 lat temu Oceń: 7 + / -

  O co tutaj chodzi? jak to o co? o kase chodzi. Jedno jest pewne w przyszłym roku ani jedna złotówka z mojej kieszeni nie zasili okręgu koszalinskiego. Koniec z utrzymywaniem darmozjadów.

 • Rybiasta Rybula Data dodania: 7 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • wkolkomacieju Data dodania: 7 lat temu Oceń: 23 + / -

  wkolkomacieju

  Nie dajcie się zmanipulować i zastraszyć tym wszystkim cwaniakom. dla mnie wystarczającą informacja potwierdzająca kombinowanie, cwaniactwo i podwójną moralność jest posiadanie w dzierżawie do 2043 roku przez pana menadżera jeziora. Które było jeszcze do niedawno woda PZW Koszalin. Jak ktoś nie wierzy niech sprawdzi
  http://www.rzgw.szczecin.pl/uprawnieni-do-rybactwa-w-obwodachJedyny
  Ciekawe ile "okręgowych" ryb pływa sobie w tym jeziorku, wcześniej wpuszczonych przez pana ichtiologa Sławomira P???? I jak się ma posiadanie dzierżawy na to jezioro do zajmowanego stanowiska zawodowego w okręgu? czy nie jest to moralnie naganne i nie powinno mieć miejsca? Te i wiele innych pytań nasuwa się słysząc i czytając takie rewelacje. A te zarządy kół które tak bronią pana ichtiologa chyba powinny reprezentować wędkarzy a nie sitwę i cwaniaków? Niech Pan Wiesław ujawni więcej faktów rej sprawy to może więcej wędkarzy przejrzy na oczy.