Nasi tam byli - Władysławowo 2014

Grzegorz Krężel na plaży

Przed kilkoma dniami, we Władysławowie rozegrano Międzynarodowe Morskie Zawody Wędkarskie z Plaży ,,Władysławowo 2014", w ramach których odbyła się pierwsza tegoroczna rywalizacja surfcastingowców startujących w cyklu Grand Prix Polski. Łącznie wzięło w nich udział 27 zawodników z Polski i Niemiec. Koszaliński Okręg PZW reprezentowali dwaj nasi członkowie, kolega Grzegorz Krężel i członek surfcastingowej kadry narodowej kolega Łukasz Sęczkowski.

Po pierwszym dniu rywalizacji GP najlepszym był kolega Grzegorz Krężel. Niestety drugiego dnia nie udało się naszym reprezentantom złowić punktowanej ryby i ostatecznie kolega Grzegorz zajął 5 miejsce w klasyfikacji GP Polski, natomiast w klasyfikacji ogólnej był na 13 miejscu. Kolega Łukasz tego startu nie może zaliczyć do udanych.

Czołowe miejsca zajęli niemieccy wędkarze plażowi, tu jednak należy zaznaczyć, że zawodnicy oceniani w ramach rywalizacji Grand Prix Polski mieli bardziej rygorystyczny regulamin od przepisów w ramach których oceniano zawodników w klasyfikacji ogólnej. Dużo cennych punktów uzyskali niemieccy surfcastingowcy dzięki belonom złowionym na zestawy pływające nad ciężarkami, a ten sposób wędkowania jest niedostępny w zawodach GP Polski.

Oby następnym razem było lepiej, tym bardziej, że będą to Mistrzostwa Polski.