Wędkarski Dzień Dziecka

Wczoraj nad Kanałem Drzewnym, odbyły się zawody wędkarskie z udziałem dzieci do lat 14, tradycyjnie zorganizowane przez członków kołobrzeskiego Koła Miejskiego Polskiego Związku Wędkarskiego.

W tym roku cały odcinek równoległy do ulicy Zygmuntowskiej wypełniło 36 zawodniczek i zawodników w dwóch grupach wiekowych, do lat 10 i 14 włącznie. Poza najmłodszymi 5 seniorów rywalizowało o tytuł najlepszego spławikowca Koła. Obecność dorosłych wędkarzy miała na celu zademonstrowanie dzieciom technik i sprzętu na zawodniczym poziomie. W tym roku młodzi wędkarze mogli się przyglądać także przygotowaniu zanęty, którą wykorzystywali w trakcie łowienia.

Po dwóch godzinach sędziowie wyłonili najlepszych. Zwycięzcą w grupie wiekowej do lat 10 został Dawid Ołów, II był Bartosz Nowicki, a III Miłosz Nowakowski. Najlepszym wędkarzem do lat 14 został Adam Skupiewski, II Szymon Sieruga, III Gabriel Krawczyk. Nagrody wręczył, obecny na ceremonii zakończenia zawodów, Pan Janusz Gromek, Prezydent Kołobrzegu.

Dzięki nagrodom ufundowanym przez Filipa Żulickiego, właściciela sklepu wędkarskiego z ulicy Jedności Narodowej w Kołobrzegu, Firmę Jaxon z Poznania i Balsax z Kłodzka, oraz dofinansowaniu uzyskanemu ze Starostwa Powiatowego, zawody mogły być zorganizowane na odpowiednim poziomie, godnym najmłodszych adeptów wędkarstwa.

Z wędkarskim pozdrowieniem

Wiesław Skólmowski

Kilkadziesiąt zdjęć z zawodów można obejrzeć pod adresem: