Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

"Perła Bałtyku 2014" relacja

Wydaje się to wręcz nieprawdopodobne, ale Perła Bałtyku rozegrana w niedzielę 11 maja była pierwszymi ogólnopolskimi zawodami morskimi zorganizowanymi przez kołobrzeskie Koło Miejskie PZW działające nad Bałtykiem od 1950 roku. Pomimo wcześniejszego uczestnictwa w wielu podobnych imprezach, dopiero organizacja „perły” uświadomiła nam jak bardzo zawody morskie różnią się od śródlądowych i jak wielkie znaczenie ma włączenie się do pracy całego zespołu. Na szczęście udało nam się uzyskać pomoc z zewnątrz. Bardzo nam pomogło wsparcie udzielone przez firmę Konger i Jaxon bez których „Perła Bałtyku” byłaby dużo skromniejsza. Dziękuję także współorganizatorom projektu, czyli Stowarzyszeniu Kołobrzeska Lokalna Grupa Rybacka i Zarządowi Portu Morskiego Kołobrzeg.

Kołobrzeska Marina Solna była naszą bazą już od piątku, w której bezpłatnie stacjonowały łodzie motorowe biorące udział w zawodach. Tam również, w Sali wykładowej odbył się w sobotę panel dyskusyjny poświęcony wędkarstwu morskiemu. Jak to często bywało wcześniej, Neptun pokrzyżował plany wędkarzy i niedziela powitała nas ulewnym deszczem, który z krótkimi przerwami powracał w ciągu całego dnia kilkakrotnie. Niestety nie tylko intensywne opady dawały się we znaki zawodnikom. W miarę upływu czasu nasilał się wiatr, utrudniający przede wszystkim bezpieczne pływanie. Kilku skipperów nie wypłynęło z tego powodu w morze, jednak sześć jednostek przez kilka godzin zmagając się  z falami próbowało złowić punktowane łososie i trocie. Ta sztuka udała się  załodze Proxima Centauri, która powróciła z dwoma łososiami na pokładzie. Inne jednostki zaliczyły jedynie kontakt z dorszami i belonami.

Na plaży w Grzybowie natomiast rywalizowali zawodnicy trzech oddzielnie punktowanych konkurencji: surfcastingu, spinningu i muszkarstwa, którym oprócz spacerowiczów przyglądali się przedstawiciele lokalnych mediów. Dominowały belony, ale złowiono też kilka fląder, leszcza i płoć, dzięki czemu wyłoniliśmy zwycięzców.

Konkurencja muchowa:

1.     Kacper Potrykus

Spinning:

1.     Jacek Malesza

2.     Jerzy Sikorski

3.     Andrzej Pawliczak

Surfcasting:

1.     Grzegorz Krężel

2.     Maciej Andrzejewski

3.     Karol Portka

Trolling:

1.     Proxima Centauri, z załogą w składzie: Kamil Kostecki (skipper), Anna Kostecka i Adam Kostecki

Poza zwycięzcami poszczególnych konkurencji wyróżnieni zostali prekursorzy kołobrzeskiego amatorskiego wędkarstwa trollingowego, dla których Marina Solna jest portem macierzystym. Pamiątkowe statuetki trafiły w ręce Grzegorza Kacprzaka armatora łodzi „Gregs”, Kamila Kosteckiego właściciela „Proxima Centauri”, oraz Dariusza Krakowiaka skippera łodzi motorowej „Mietka II”

Nagroda główna kołobrzeskich zawodów „Perła Bałtyku 2014” decyzją kapituły składającej się z przedstawicieli organizatorów i Sędziego Głównego będzie częścią prywatnej kolekcji trofeów Państwa Kosteckich.

Na zakończenie, dziękuję wszystkim którzy poświęcili swój wolny czas by przygotować zawody, szefowi kuchni Hotelu „Ikar Plaza” za opracowanie i przygotowanie menu, zawodnikom dziękuję za uczestnictwo i sportowe zachowanie, mając nadzieję, że gościnna Marina Solna zrekompensowała Wam nasze drobne niedociągnięcia.

Z wędkarskim pozdrowieniem

Wiesław Skólmowski

  

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • Malesza Jacek Data dodania: 7 lat temu Oceń: 6 + / -

  W pierwszej turze mogło być dużo więcej ryb, które spadały z wędek. Było dużo brań nie zaciętych, miałem nie do końca dopracowany zestaw. Prawdopodobnie pierwszą rybą zawodów z plaży był smolt Troci Wędrownej, oczywiście niepunktowany, złowiony przeze mnie na samym początku.
  Początek łowienia był super, lecz po dziesiątej wiatr wzmagał a fale przybierały na sile, woda przy brzegu zaczęła kotłować , ryby uciekły od brzegu efektem tego była znikoma ilość brań w drugiej turze.
  Dziękuję wszystkim za wspaniałą organizację zawodów i dziękuję, że mogłem wziąć w nich udział. Mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie na zawodach ,,Perła Bałtyku II''. Pozdrawiam Serdecznie.

 • Skólmowski Wiesław Data dodania: 7 lat temu Oceń: 5 + / -

  Już teraz zapraszam do obejrzenia setki świetnych, a w wielu przypadkach pięknych zdjęć autorstwa Pani Joanny Portka towarzyszącej mężowi w niedzielnych zawodach. Zdjęcia zamieścimy wkrótce w nowej galerii

 • And. Maciej Data dodania: 7 lat temu Oceń: 8 + / -

  contritio

  Serdecznie dziękuje wszystkim który mieli wkład w to, by te zawody mogły się odbyć oraz za dobra organizację, świetny klimat jak i również świetne miejsce do wędkowania jak i zakończenie. Szkoda tylko, że pogoda nie dopisała lecz również miała pewien swój urok i dawało to bardziej ekstremalną momentami zabawę (do teraz mi jeszcze szumi w głowie i czuje ten zachodni wiatr). Fajnie również bylo spotkać wielu znajomych :) Oby więcej takich zawodów bo naprawdę fajnie to wyszło!