Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Nad stawami jest czysto, ciekawe tylko na jak długo?

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi na terenie naszego powiatu odbywa się trzydniowa akcja „Sprzątamy wokół naszych jezior i rzek”, której celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie i oczywiście uprzątnięcie Ziemi Kołobrzeskiej. Łącznie w dniach 25-27 kwietnia weźmie w niej udział 1600 osób!

W tym roku nasi członkowie największe siły i środki skierowali w sobotę nad stawy w Niekaninie, które przypominały wielkie dzikie wysypisko śmieci i wymagały największego nakładu pracy.

Dzięki zaangażowaniu 40 osób, w ciągu czterech godzin, nad dwoma stawami zebraliśmy prawie 100 (120-litrowych) worków śmieci, resztki kanapy, a także wydobyliśmy ze stawu duży fragment karoserii samochodu, oraz kłusowniczy żak. Taka ilość śmieci to nowy rekord. Ustanowienie go nie było jednak trudne, ponieważ od dwóch lat stawy nie były przez nikogo sprzątane.

Nie wszyscy podzielają opinię, że nasze koło powinno tak dużo energii poświęcać ekologii, mimo to w tym roku jak na „Perłę Powiatu” przystało w akcji nad stawami wzięła udział rekordowa liczba uczestników. Wielu z nich to weterani takich spotkań ale ogromnie cieszy udział dzieci i nowych twarzy.

Reprezentantom wszystkich pokoleń serdecznie dziękuję. W imieniu wędkarzy korzystających z tego łowiska dziękuję także Starostwu Powiatowemu, na koszt którego wszystkie zebrane smieci zostaną wywiezione i zutylizowane.

Wodom Cześć!

Wiesiek Skólmowski

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (4)

 • jakub66 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 8 + / -

  Niema jest ryba bo nie ma głosu . Dostałeś kilka plusików bo jest nadzieja że się poprawisz z języka polskiego kolego Silwer-X

 • Silver-X Data dodania: 7 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • wojtekk3 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 13 + / -

  Waldku ,tego bałaganu nie da się skomentować ....to był kawał dobrej roboty .

 • Silver-X Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  silverx

  Szkoda że niema komentarzy!