Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Otrzymaliśmy sprzęt do monitoringu wód i walki z kłusownikami

Miło mi poinformować o kolejnym doposażeniu działalności antykłusowniczej jaki otrzymaliśmy dla członków naszego Koła. Wczoraj w Karlinie, w siedzibie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty odbyło się uroczyste spotkanie na którym przekazanego sprzęt w ramach realizacji projektu „Zachowanie różnorodności biologicznej i chronionych gatunków ryb, przez wzmocnienie instytucjonalne organizacji chroniących środowisko”. Lokalny posterunek Policji, Towarzystwo Miłośników Parsęty i Koło Miejskie Polskiego Związku Wędkarskiego z Kołobrzegu dzięki temu otrzymali łącznie sprzęt wartości 20 750,88 zł.

Odzież, obuwie, radiotelefony, latarki, noktowizor cyfrowy, fotopułapki, aparaty fotograficzne, lornetki i inne urządzenia do monitoringu zostały zakupione ze środków własnych ZMiGDP, przy 50% dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Z rąk Waldemara Miśko Prezesa ZMiGDP otrzymaliśmy między innymi nowoczesną fotopułapkę, dzięki której znad wody mogą być rozsyłane zdjęcia z wykrytego ruchu w ochranianym obszarze równocześnie na 5 telefonów i 5 adresów e-mail. W naszym posiadaniu znalazł się także aparat fotograficzny odporny na minusowe temperatury i wodę, posiadający system GPS. Każde wykonane nim zdjęcie można w prosty sposób zlokalizować dzięki mapom elektronicznym i w ten sposób dokładnie określić miejsca odwiedzane przez kłusowników, a także dzikie wysypiska i padłą zwierzynę. Całość, wraz z osprzętem i dodatkowymi urządzeniami służącymi do monitoringu wód warta jest 4627 zł.

Przekazane doposażenie otrzymaliśmy dzięki pomocy kolegi Marka Lewandowskiego Prezesa Okręgu PZW w Koszalinie.

Z wędkarskim pozdrowieniem

Wiesław Skólmowski

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.