Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Rybomania 2014 oczami trociarzy

W piątek w Poznaniu odbyło się otwarcie Targów Rybomania 2014. Pierwszego dnia stoiska ze sprzętem wędkarskim były dostępne tylko dla zaproszonych gości w ramach VIP Day. Kilku naszych członków mogło podziwiać mnogość oferowanego sprzętu w komfortowych warunkach, w trakcie dnia dla biznesu i zaproszonych gości.

Wielkość terenów targowych w Poznaniu i ilość sprzętu zgromadzonego w jednym miejscu jest ogromna. Na powierzchni jedenastu tysięcy m2 swoje stoiska ma blisko 150 firm, jednak uczciwie należy napisać, że luki są widoczne na pierwszy rzut oka. Nie ma kilku dużych firm obecnych na polskim rynku. Praktycznie nie zaistniało wędkarstwo muchowe, a oferta dla miłośników wędkarstwa trociowego (rzecznego i morskiego) jest marginalna, nie licząc oferty przynęt i obecności kilku wyśmienitych wędkarzy podzielających naszą pasję, z Pawłem Mireckim, Piotrem Piskorskim, Wojciechem Szymańskim i Karolem Zacharczykiem na czele. Na szczęście dla nas (spinningistów), przy ogromnym akwarium, o pojemności 23 tys litrów, pełnym ryb różnego gatunku, znakomici spinningiści i testerzy firm oferujących przynęty, prezentowali pracę wabików.

Tegoroczne Targi Rybomania mają także własną strefę panelową, w której przez trzy dni odbędą się debaty i prelekcje z udziałem doskonałych wędkarzy, a przysłowiową kropkę nad „i” postawi Otwarty Festiwal Filmów Wędkarskich, w którym zapewne pojawią się też „złomiarze”

Po zwiedzeniu ekspozycji można odnieść jednak wrażenie że 2/3 polskiego wędkarstwa zdominowali miłośnicy karpi. Ilość namiotów, łóżek polowych, foteli, zdalnie sterowanych łódek do wywozu zanęty, ton peletów, kulek, wędzisk i kołowrotków daje obraz dominacji na polskim rynku.

Niestety nasz pobyt w Poznaniu musieliśmy ograniczyć do kilku godzin, w czasie których załatwialiśmy też sprawy organizacyjne XXVI Memoriału Wiktora Wierzbickiego i w związku z tym wrażenia są subiektywne. Na pewno każdy kto ma możliwość zwiedzić hale 6 i 6a powinien z tego skorzystać.

z wędkarskim pozdrowieniem

Wiesiek Skólmowski

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.