Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

UDN wciąż zabija

UDN to skrót Ulcerative Dermal Necrosis, po polsku: wrzodziejąca martwica skóry, to choroba zagrażająca populacji troci i łososi w naszych rzekach, o której słyszał każdy trociarz. Niestety wszystko wskazuje na to, że kolejny sezon tarłowy w Parsęcie zakończy się setkami martwych ryb zabitych przez tą tajemniczą chorobę. Z informacji uzyskanych od strażników SSR i wędkarzy przebywających nad okolicznymi rzekami dowiadujemy się, że ryb zainfekowanych przybywa.

Korzystając z okazji przypominam wszystkim o badaniach prowadzonych przez Marka Kulikowskiego z Uniwersytetu Gdańskiego, próbującego znaleźć źródło zakażenia, któremu nasze Koło pomaga w zdobyciu próbek. Każda chora ryba jest bezcennym materiałem do jego badań, dlatego ponownie apelujemy o pobieranie płetw piersiowych oraz brzusznych i umieszczanie ich w specjalnych probówkach wypełnionych spirytusem. Wszystkie niezbędne informacje oraz naczynia można otrzymać w siedzibie kołobrzeskiego Koła Miejskiego, tam również odbieramy pojemniki z płetwami.

WS

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • Banaś Artur Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  Dlaczego i jak długo taka historia będzie się powtarzać ?! Można zapytać chyba tylko retorycznie patrząc na nasze realia.W wielu europejskich krajach ryby były dziesiątkowane przez choroby Szwedzi ,Norwegowie czy Szkoci potrafili sobie z tym poradzić.Może by skorzystać z ich doświadczeń ?A lata lecą. Człowiek poświęca życie wędkarstwu gania po rzece w każdej wolnej chwili a szanse na złowienie czegoś konkretnego z roku na rok są coraz mniejsze . A mogło by być tak pięknie .

 • wędkomaniak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  wedkomaniak

  czytuję czasem komentarze oszołomów, którzy napisaliby że to wina Tuska i PO

 • Bonczkowski Jan Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  bonczkow

  Serce boli patrząc na coś takiego! Pytanie które zadajemy sobie wszyscy: DLACZEGO????