Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Nie powiodło się planowane na poniedziałek uruchomienie bajpasu w Rościnie

Na szczęście dla wędkarzy pragnących wykorzystać ostatnie godziny tegorocznego sezonu trociowego nad Parsętą, planowane na poniedziałek, na godzinę 12:00 uruchomienie bajpasu w Rościnie nie powiodło się. Woda okazała się nieprzewidywalna dla budowniczych koryta zastępczego rzeki, które przez najbliższy rok ma omijać hydroelektrownię i w efekcie niezbędne są wzmocnienia które opóźnią całkowite przekierowanie rzeki. Dodatkowe prace mają zakończyć się jeszcze w tym tygodniu.

W wyniku podjętej pierwszej próby rzeka została zanieczyszczona minimalnie, w porównaniu z tym co by się działo po całkowitym otwarciu wlotu do bajpasu, przez który przelewałoby się blisko 6m3/s wody zmieszanej z ziemią.

 

WS

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • witek_ziemkowski Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  Pisząc doskonała wiadomość miałem oczywiście na myśli fakt, iż wg. najnowszych informacji powiodło się jednak uruchomienie bypass - u. Pozdrawiam.

 • witek_ziemkowski Data dodania: 8 lat temu Oceń: 3 + / -

  Doskonała wiadomość. Oby bypass funkcjonował jak najdłużej zapewniając rybom niczym nie zakłócony przepływ na tarliska w górę Parsęty. Wypada wyrazić też nadzieję, że konstrukcja nowej przepławki ( jak już w końcu powstanie) umożliwi tarlakom i spływającym smoltom sprawną migrację w obydwu kierunkach. Żeby nie było wątpliwości, ufam, że większość wędkarzy zdaje sobie też sprawę, iż udrożnienie dorzecza Parsęty powyżej Rościna przełoży się z pewnością na efektywność naturalnego tarła, ale powiedzmy szczerze, że na sukcesy wędkarskie w okresie gdy te ryby można było łowić na ograniczonym rościńską zaporą odcinku Parsęty już niekoniecznie. Ta rzeka po zbudowaniu drożnej prepławki już nigdy nie będzie taką jak znaliście ją do tej pory. Wiem coś o tym min. na podstawie obserwacji jakie poczyniłem w tym sezonie na Łebie po zeszłorocznym oddaniu do użytku przepławki w Lęborku. Jeszcze raz gratuluję wszystkim którzy przyczynili się do powstania przepławki. Pozdrawiam.

 • wędkomaniak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  wedkomaniak

  W środę (02.10) bajpas wystartował. Jak relacjonował Andrzej Wołkowski, Prezes TMP, obecny na placu budowy "chwilę po uruchomieniu bajpasu, stojąc na tymczasowym mostku liczyliśmy ryby płynące w górę Parsęty. To był niesamowity widok"

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin