Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Babki i śledzie na plaży

Podczas ostatniego Maratonu wędkarskiego „Ustroniańska plaża 2013” rozegranego w dniach 10-11 sierpnia przy ujściu rzeki Czerwona, 24 zawodników złowiło łącznie 281 ryb. Takie informacje powinny powodować przyspieszone bicie serca każdego surfcastingowca, niestety nie tym razem. Problematyczna wydaje się decyzja sędziów o dopuszczeniu do klasyfikacji wszystkich złowionych ryb, bez względu na ich wymiar. Liczyła się każda ryba, a dokładnie każdy jej centymetr i to miało ogromny wpływ na zastosowane metody połowu, a w konsekwencji na wyniki końcowe. Według relacji uczestników, zwyciężył łowca „mikruśnych śledzików” (jeden z nich widoczny jest na zdjęciu).

Z jednej strony możemy być przeciwni takiej punktacji, z drugiej jednak nie można zarzucić organizatorom wypaczanie zasad surfcastingu, ponieważ takie określenie nie występuje w tytule plażowych zawodów towarzyskich, tak jak to miało miejsce w Ustroniu Morskim i każdy kto zapoznał się z regulaminem i opłacił startowe, zgodził się na warunki organizatora. Dopuszczenie metody spławikowej i spinningowej, oprócz tradycyjnego gruntu, dotyczyło przecież wszystkich zawodników i najwyraźniej umiejętnie wykorzystali je najlepsi, nagrodzeni drugiego dnia zawodów.

Tradycyjnie wśród zawodników byli również członkowie naszego koła. Najlepszym z nich okazał się Grzegorz Krężel (jeden z najbardziej utytułowanych kołobrzeskich surfacastingowców), który tym razem otarł się o podium. Nota bene, większość punktów uzyskał dzięki złowionym babkom, a z zastosowanej „czeskiej metody” wynika, że łącznie wyholował blisko 4 metry ryb.

 

klasyfikacja zawodów:

I – Zdzisław Jokiel – 1039 pkt/cm

II – Krzysztof Chmielewski – 550 pkt/cm

III – Marcin Paszkiewicz – 503 pkt/cm

IV – Grzegorz Krężel – 388 pkt/cm

V – Krzysztof Biełooki – 355 pkt/cm

VI – Piotr Domżalski – 346 pkt/cm

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (4)

 • sathraa Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  Brałem udział w tych zawodach, zapewne pierwszy i ostatni raz. :) Z wymiarowym leszczem zostałem daleko w tyle, pomimo tego że była to jedna z większych ryb. Organizatorzy obawiali się chyba powtórki z poprzedniego roku kiedy złowiono mało ryb. Tak czy inaczej surfcastingowiec moim zdaniem powinien tę imprezę omijać. Organizacyjnie impreza dopięta, ale nie po to chodzę na plażę żeby łowić niewymiarowe płocie w zanęconym dołku. :)

 • Bonczkowski Jan Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  bonczkow

  Regulamin dopuszczający wszystkie ryby i tzw. czeska punktacja (łączna długość wszystkich złowionych ryb) wypaczają wyniki, co można powiedzieć o sytuacji gdzie 9 dziesięciocentymetrowych śledzików (babek, itd.) + 1 jedenastocentymetrowy dają więcej niż metrowy węgorz. Organizatorzy przedstawili taki regulamin, a uczestnicy zgłaszając się na start zaakceptowali go - takie prawo organizatora. Nie pozostaje nic innego jak życzyć organizatorom powodzenia w następnych edycjach.

 • karasek Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  chociaż w opisie zawodów na stronie gminy Ustronie Morskie jest informacja o zawodach ogólnopolskich to tak naprawdę spotykają się okoliczni wedkarze. takie przepisy raczej wykluczają udział poważnych zawodników i chyba o to organizatorom chodzi

 • wędkomaniak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  wedkomaniak

  odbiegając od tematu wędkarstwa plażowego, chcę się z wami podzielić informacją z ostatniej chwili. Dostałem info o złowionej przez naszego kolegę troci. zdjęcia i opis wyprawy wkrótce na oficjalnej stronie naszego koła pod adresem:
  www.1479.pzw.org.pl