Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Morskie patelnie

Pomimo kalendarzowej wiosny wody w Parsęcie mamy jak podczas suchego lata, a zapowiadane upały zapewne spowodują jeszcze większy deficyt H2O w korycie rzeki. Na wodowskazie w Bardach w czwartek wskaźnik pokazywał niecałe 190 cm, czyli pół metra mniej od stanu średniego. Trudno w takich warunkach marzyć o letnim srebrze wypatrywanych troci, tym bardziej że Bałtyk wciąż przypomina jezioro.

Mamy jednak to szczęście, że ze względu na położenie geograficzne możemy wybrać alternatywne formy wędkarstwa. Najlepszym rozwiązaniem, przynajmniej podczas upałów jest surfcasting, z którego korzysta wielu naszych członków. Kolega Waldek Puc prezentuje na zdjęciach okazałe leszcze złowione tą metodą w okolicy Kołobrzegu w tym tygodniu. Dodatkową korzyścią takiego wędkarstwa jest możliwość spędzania czasu z opalającą się rodziną.

W okolicy plaż sporadycznie można spotkać również brodzących spinningistów. Trofeum jednego z nich prezentujemy na ostatniej fotografii. Jest to blisko osiemdziesięciocentymetrowa belona złowiona przez Grzegorza Krężela.

 

WS

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (1)

  • Bonczkowski Jan Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

    bonczkow

    Waldek GRATULACJE!!! Piękne sztuki ze słonej wody.