Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Rozpoczął się okres ochronny węgorza

Od 15-go czerwca nie można zabierać złowionych węgorzy, ponieważ zaczął obowiązywać miesięczny okres ochronny dla tego gatunku. Ograniczenia obowiązujące polskich wędkarzy i rybaków wprowadzono na podstawie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 11 czerwca 2010 r. Dodatkowo warto pamiętać, że okres ochronny dla węgorza nie ulega skróceniu o dzień ustawowo wolny od pracy, jeżeli przypada na ten dzień pierwszy albo ostatni dzień okresu ochronnego.

Jeżeli wśród naszych czytelników są osoby zainteresowane zgłębieniem wiedzy na temat genezy wprowadzenia ograniczeń i wyboru okresu, polecam opracowanie Stanisława Robaka zatytułowane „Plan gospodarowania zasobami węgorza europejskiego anguilla anguilla w Polsce – przesłanki wyboru terminu i wprowadzenia okresu ochronnego”, które dołączyliśmy w formie załącznika.

 

WS

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (4)

 • Krzysztof Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  Zrozumiałem, że mam nie łowić węgorza na urlopie, bo rybacy nie wyjdą na swoje, odlawiajac węgor zarybionego za moje składki. Fajnie...

 • tadeusz_biernat Data dodania: 8 lat temu Oceń: 4 + / -

  tadeusz_biernat

  Podrzucajcie więcej tego typu informacji. Ja chętnie poczytam. Fakt jest taki, że wiele na pierwszy rzut oka bzdur wcale bzdurami być nie musi, a temat szerszy niż nam wędkarzom się wydaje. Mięsiarze i kłusole i tak będą to mieli w d. ale napewno znajdzie się spora grupa pasjonatów, którzy chętnie znajdą chwilę na tego typu informacje.

 • Sroka Michał Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  michalswro

  Zgadzam się z przedmówcą. Myślę, że więcej takich informacji pomoże również w edukacji tych naszych najmłodzych "moczykijów", a jak wiemy to oni są przyszłością.

 • marek_sz Data dodania: 8 lat temu Oceń: 3 + / -

  Ciekawy artykuł. Miło, że komuś chciało się pofatygować i wywjaśnić nam wędkarzom istotę sprwy. Przyznam, że w świetle argumentów zamieszczonych w załączniku nowe zasady ochrony węgorza wydają mi się jak najbardziej uzasadnione.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin