Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Dębosznica cdn

Dzisiaj od rana wraz z kolegą Dominikiem Walczakiem byliśmy obecni przy przekazaniu rzeki Dębosznica przedstawicielom wykonawcy robót melioracyjnych, które mają ruszyć 17 czerwca.

Cezary Matusiak, Kierownik Terenowego Oddziału Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie, zapewnił nas o ograniczeniu robót do niezbędnego minimum, uwzględniającego wniesione uwagi. Pierwszym etapem będzie wykoszenie wałów i ponowne spotkanie w terenie zainteresowanych stron. Na każdym etapie prac będą prowadzone konsultacje z wędkarzami.

Dostaliśmy zapewnienie o zrobieniu do października br dwóch sztucznych tarlisk. Jedno z nich zostanie usytuowane w korycie poniżej mostu w Głowaczewie. Substrat zostanie usypany na powierzchni 2 x 5 metrów i głębokości około 30 cm, a drugie tarlisko zostanie odtworzone na wysokości ponderozy powyżej hodowli pstrągów. Wszystkie kamienie i głazy wykopane w trakcie robót trafią ponownie do koryta rzeki, z którego nie może być również usuwany żwir. Z Dębosznicy będą usuwane tylko te powalone konary drzew, które spiętrzają wodę. W ramach tych samych prac melioracyjnych zostanie otworzony jaz na Dębosznicy i oczyszczone koryto powyżej, na odcinku do mostu.

Dowiedzieliśmy się również o budowie nowych przepławek dla ryb w Głąbie i w Siemyślu.

z wędkarskim pozdrowieniem

Prezes Zarządu Koła

 

Wiesiek Skólmowski

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin