Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

X Poligon Wędkarski - podsumowanie

W minioną sobotę (08.06), spinningując z łódek na jeziorze Pile, w ramach X Poligonu Wędkarskiego, zaliczanego do Turnieju III Miast, rywalizowało 66 zawodników , wśród których były dwie łodzie z naszymi kolegami. O godzinie 800 sygnał do startu dał Marek Kluczek z Wiadomości Wędkarskich.

 

O godz.  13.15 zdając karty startowe zakończyliśmy rywalizację i udział w X jubileuszowym Poligonie Wędkarskim w Bornem Sulinowie. Jubileusz tym większy, że miasto w tych dniach obchodzi swoje XX urodziny. Komisja sędziowska po zakończeniu prac związanych z podliczeniem punktów i podpisaniu protokołu z zawodów ustami kol. Tadeusza Sokołowskiego (sekretarza zawodów) ogłosiła, że zwycięzcą zawodów zajmując I miejsce i uzyskując 4626 pkt. został Robert Pobojewski z Człuchowa, II miejsce zajął Ścibisz Mirosław uzyskując 3582 pkt. również z Człuchowa, na III miejscu uplasował się zawodnik z Bobolic Edward Ogrodniczak z 1710 pkt. Największą rybę zawodów (szczupak 58 cm) złowił kol. Piotr Długołęcki z Bobolic.

Jako ciekawostkę chciałbym dodać, że zawodnicy z I i II miejsca stanowili obsadę jednej łodzi. Razem złowili 49 wymiarowych, sklasyfikowanych okoni, z czego kol. Pobojewski 21 a kol. Ścibisz 28 ( uśredniając kol. Pobojewski za 1 okonia uzyskał 220,3 pkt a kol. Ścibisz za 1 okonia uzyskał 128 pkt.).

 

Z wędkarskim pozdrowieniem

Janek Bonczkowski

P.S.

Tak, zrobiono błąd przy obliczaniu punktacji końcowej. Z karty sędziowskiej kol. Mirka nie dodano drugiej kolumny! Błąd naprawiono za który zawodników przeproszono i I nagroda oraz końcowa punktacja przypisana 5904 pkt. dla Mirosława Ścibisz.   Kliknij      Tadeusz Sokołowski.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • Bonczkowski Jan Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

    bonczkow

    Na stronie internetowej Koła Nr 92 w Bornem Sulinowie znajduje się poprawiony "prawidłowy" protokół z zawodów i kol. Ścibisz jest na pierwszym miejscu z rezultatem 5904 pkt. Szkoda tylko, że nie zostało to sprawdzone w momencie zgłaszania błędu i że nie było Mu dane odebranie honorów od kolegów jako zwycięzcy podczas ceremonii wręczania nagród. Sytuacja tym bardziej ciekawa, że kol. Mirosław Ścibisz to zwycięzca III, a kol. Robert Pobojewski IV edycji Turnieju Trzech Miast. Obaj posiadają wśród swoich sukcesów tytuł Wielkiego Mistrza Zakonu Spinningowego.

  • Bonczkowski Jan Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

    bonczkow

    W powyższym tekście nie dodałem, że zwycięzca zawodów miał patent na dłuższe okonie (wynika to oczywiście ze średniej pkt.) - średnia długość to 26,5 cm. Średnia długość okoni jego kolegi z łodzi, zdobywcy drugiego miejsca to 22 cm. Wyniki te nie były dziełem przypadku, wynikały z dużych umiejętności zawodników oraz doskonałego rozpoznania łowiska popartego wcześniejszymi treningami na jeziorze Pile tuż przed zawodami.