Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Ruszają prace melioracyjne na Dębosznicy

Fragment Dembosznicy poniżej mostu drogowego w okolicy hodowli pstrągów

Kilka dni temu dotarła do nas informacja o planowanych pracach melioracyjnych na rzece Dębosznica. Szczególnie zaniepokojeni byli pstrągarze, którzy odwiedzają odcinki tej rzeki położone powyżej mostu na trasie Kołobrzeg-Trzebiatów.

W celu rozwiania wszelkich wątpliwości poprosiłem o szczegóły przedstawiciela kołobrzeskiego Terenowego Oddziału Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Z odpowiedzi wynika, że prace będą prowadzone od w/w mostu do ujścia Dębosznicy, czyli na odcinku niespełna 9-ciu kilometrów. Zakres robót obejmować będzie:

- ręczne wykoszenie skarp wraz z wygrabieniem,

- odmulenie dna warstwą 20-40 cm wraz z rozplantowaniem urobku.

Prace mające na celu utrzymanie śródlądowych wód powierzchniowych i urządzeń melioracji wodnych stanowiących własność Skarbu Państwa, odbędą się w terminie od 17 czerwca do 3 października br.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (6)

 • Walczak Dominik Data dodania: 8 lat temu Oceń: 3 + / -

  dominik91

  Jutro rano jadę na w/w odcinek w celu zrobienia fotodokumentacji rzeki przed robotami. Gorąca prośba do kolegów aby w trakcie prac melioracyjnych odwiedzali ten odcinek i patrzyli meliorantom na ręce. Zakres robót obejmuje jedynie RĘCZNE WYKOSZENIE TRAW więc robotnikom nie wolno pod żadnym pozorem ścinać drzew czy krzewów. Mogą używać jedynie ręcznych kos-wykaszarek. Drugi punkt brzmi ODMULENIE DNA więc jedyne co mogą wyjąć z rzeki to MUŁ. Pod żadnym pozorem nie wolno im wyciągać piasku czy żwiru na tarliskach. Jeżeli ktokolwiek zauważy jakiekolwiek nieprawidłowości przy pracach proszę w miarę możliwości o dokumentację fotograficzną i jak najszybszą informację. Poproszę Kolegę Wieśka by w takiej sytuacji udostępnił mój numer kom więc proszę śmiało dzwonić.
  Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

 • Walczak Dominik Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  dominik91

  Czyli zostaną "odmulone" jedyne na których ryby miały "względny spokój" znane mi tarliska troci i pstrąga na Dębosznicy, a to wszystko na początku ciągu tarłowego. Piszę względny ponieważ na nich ryby mogły wytrzeć się chociaż do połowy bo na tarliskach w Siemyślu tarlaki znikają nim znajdą sobie partnera. Mam nadzieję że powstałe niedawno niżej wymienione Towarzystwo postara się o budowę jakiejś przepławki dla ryb w Siemyślu by ryby miały możliwość korzystania z najlepszych tarlisk w górze rzeki.

 • Banaś Artur Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  Zmeliorować to trzeba raczej mózgi decydentów odpowiedzialnych za obecny stan naszych rzek, którzy nie mają zielonego pojęcia co robią i o czym decydują .Generalnie jaki kraj takie dziury w ulicach .A jak u nas ktoś kładzie nowy asfalt to nie wytrzymuje on nawet jednej zimy z tym , że wcześniej jest jest rozkopywany bo jakiś debil zapomniał położyć tam rur czy przewodów .I to jest najlepsze podsumowanie do wszystkiego .Szkoda gadać.

 • wędkomaniak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  wedkomaniak

  Dębosznica nie jest jedyną rzeką w naszym powiecie, w korycie której będą prowadzone prace. Na Błotnicy koniec robót zaplanowano na 30.10
  Z tego co pamiętam, w tym roku prace będą prowadzone na 6 rzekach i kilku kanałach. jeżeli interesują was szczegóły podam je wszystkie

 • luki3303 Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  luki3303

  do 3 października !!!
  do 1paź zaczyna się okres ochronny troci a od początku września pstrąg jest pod ochroną więc prace w korycie rzeki powinny się zakończyć z końcem sierpnia ...

 • Radewicz Damian Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  dmek

  Pozwolę sobie przedstawić zakres działania Towarzystwa Przyjaciół Rzek Parsęty, Błotnicy i Dębosznicy.

  ZAKRES DZIAŁANIA:

  *dążenie do zachowania dziewiczego charakteru rzek: Parsęty, Błotnicy i Dębosznicy, naturalnych ich walorów oraz poprawy stanu czystości wód,
  *walka z kłusownictwem i trucicielami wody oraz wszelkimi przejawami dewastacji rzek, ich mieszkańcow i dorzecza,
  *propagowanie idei ekologii i ochrony środowiska naturalnego w społeczeństwie, w szczególności wśród młodzieży,
  *kształtowanie etyki wędkarskiej wśród wszystkich wędkarzy,
  *działanie i wspieranie działań w kierunku zachowania i przywracania ginących, zagrożonych gatunków fauny i flory w dorzeczach rzek Parsęty, Błotnicy i Dębosznicy.

  No to panowie z owego towarzystwa spisaliście się na medal, nie ma co. Brawo :(