Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Houston mamy problem

Najbardziej znienawidzone przez wędkarzy i rybaków ptaki na dobre zadomowiły się nad Parsętą. Kolonie wybrały sobie drzewa nad rzeką przede wszystkim na nizinnym odcinku, na wysokości Zieleniewa, chociaż ich zgubna dla roślinności obecność jest zauważalna również w okolicy Kopla i bliżej miasta, na prawym brzegu rzeki vis a vis ulicy Basztowej.

Jako wędkarze możemy tylko z przerażeniem przyglądać się nowym gniazdom i kolejnym pokoleniom chronionych rybożerców, dziesiątkujących rybostan naszych wód. Badania i obserwacje potwierdzają że kormorany żywią się tylko rybami. Średnia, dzienna racja pokarmowa to 0,3 kg dla ptaków młodych oraz 0,6 kg dla karmiących pisklęta. Przeliczając to przez ilość 1000 ptaków otrzymujemy średnią 450 kg ryb zjedzonych dziennie!!! To niewyobrażalna wręcz ilość przeszło 13 ton ryb w ciągu jednego miesiąca, a ptaki te przecież nie zapadają w sen zimowy.

Czy Parsęta jest w stanie to wytrzymać?

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • jacoli Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  jacoli

  Ten problem jest nie do rozwiązania u nas bo tych co by mogli coś z tym zrobić to nie interesuje. Kormoran jest chroniony i już. Jak już zniszczy wszystko wokół siebie będzie okazja zapewne zarobić parę złotych żeby odbudować to co zniszczyły kormorany. Bezradność w tym temacie i wielu innych jest przerażająca. Współczuje wędkarzom z tamtych terenów.

 • p karol Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  Smolty na zanętę dla kormoranów.

 • lopiz Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  To stado kormoranów żeruje w morzu a nad rzeką spędzają jedynie noc . Ale i tak jest problem a my jesteśmy bezradni .