Wiosenne porządki nad wodami

Po piątkowej akcji ekologicznej brzegi Parsęty i Kanału Drzewnego będą wyglądały na pewno estetyczniej, 19 kwietnia był bowiem pierwszym dniem trzydniowej akcji, która pod nazwą „Sprzątamy wokół naszych jezior i rzek” już po raz VII została zorganizowana przez Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego.

Wędkarze z naszego koła tradycyjnie biorą w niej udział i w trakcie weekendu odwiedzą kilka różnych zakamarków na terenie całego powiatu. W piątek sprzątaliśmy miejskie brzegi Parsęty i Kanału Drzewnego, oraz odcinek Błotnicy. Piątkowa akcja, w której dołączył do nas Kolega Bogdan Cherek z KWS Salmo, zakończyła się wspólnym grillem zorganizowanym z członkami OSP „Tryton”. Płetwonurkowie z tej jednostki w tym samym czasie sprzątali morskie odcinki Kanału i Parsęty. W trakcie posiłku przeprowadziliśmy losowanie biletu na morski rejs wędkarski, ufundowany przez Kolegę Krzysztofa Zdyba. Tym razem pilkery może przygotowywać Dominik Ołów.

W sobotę prace kontynuowane będą nad brzegami rzeki, w okolicy Bogucina, a członkowie sekcji muchowej zapowiadają wypad z workami w okolicę Zieleniewa. Łącznie na terenie powiatu kołobrzeskiego w tegorocznej, trzydniowej akcji weźmie udział około 1600 wolontariuszy.

WS