Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Czy można równocześnie spinningować z dzieckiem?

W związku z pytaniem członka naszego koła dotyczącym wspólnego wędkowania, a dokładnie jednoczesnego spinningowania nad Parsętą wraz z 9-letnim synem twierdzę, że ma do tego pełne prawo i jest to zgodne z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb, cyt.: „§ 6. Młodzież niezrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:

a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą gruntowo-spławikową maja prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.

b) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu, osoby płnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową.

Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę.”

Taką interpretację przepisów potwierdził w oficjalnym stanowisku Mirosław Kachnicz Inspektor Ochrony Wód Okręgu Koszalińskiego i w związku z tym strażnicy SSR nie mogą mieć innego stanowiska w tej sprawie.

Prezes Zarządu Koła

Wiesław Skólmowski

 

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin