Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Wyniki XXV Memoriału Wiktora Wierzbickiego, Ogólnopolskich Zawodów Spinningowo-Muchowych

Po sześciogodzinnej rywalizacji, a może bardziej zmaganiu się z zimą, która powróciła nad Pomorze Zachodnie tuż przed zawodami i dała się bardzo we znaki utrudniając dotarcie i przemieszczanie się pomiędzy łowiskami, poznaliśmy nazwiska zwycięzców XXV Memoriału Wiktora Wierzbickiego, Ogólnopolskich Zawodów Spinningowo-Muchowych zorganizowanych przez Koło Miejskie Polskiego Związku Wędkarskiego w Kołobrzegu. W gronie 153 uczestników, wędkujących od hydroelektrowni w Rościnie do mostu kolejowego w Kołobrzegu, najlepszym okazał się Krzysztof Kanarek, który kilka tygodni wcześniej nad Regą stał również na najwyższym podium w zawodach z cyklu „Turniej Czterech Rzek”. Tym razem mieszkaniec Żar dostarczył do wagi 68-cm troć i dzięki kolejnym punktom jest zdecydowanym liderem tegorocznej klasyfikacji turnieju. Na kolejnym stopniu podium stanął Marcin Strzelecki z Karlina. Ten sympatyczny zawodnik jest znany wśród pomorskich trociarzy, ponieważ ma już na koncie kilka znaczących sportowych sukcesów, między innymi zwycięstwo w zawodach Salmo Parsęty, przed trzema laty. Troć Marcina miała 48,6 cm i była o 0,8 cm dłuższa od trzeciej troci złowionej przez Mariusza Górskiego, członka pobliskiego koła PZW w Dygowie. Najlepsi wędkarze otrzymali pamiątkowe statuetki, sprzęt wędkarski oraz upominki.

Pomimo ciągle prószącego śniegu, najlepszym przyglądali się zgromadzeni uczestnicy, zaproszeni goście i przedstawiciele kolejnego pokolenia wędkarzy. W tym roku wraz z rodzicami przyjechało ośmiu juniorów, w większości około dziesięcioletnich. Każdemu z nich wręczono okolicznościowy medal „młodego łowcy salmonidów”, a najmłodszy dostał dodatkowo pamiątkowy puchar. W ceremonii uczestniczył Starosta Kołobrzeski, Prezydent Miasta Kołobrzeg i z-ca Burmistrza Miasta Karlino.

Nie tylko najlepsi i najmłodsi spinningiści zostali nagrodzeni podczas niedzielnych zawodów. Kilka upominków, między innymi bilet na morski rejs wędkarski, trafiło w ręce ekologów potrafiących się schylić po śmieci zalegające nad brzegami Parsęty. W tym roku efekty ich pracy nie były znaczące. Było to spowodowane śniegiem, skutecznie maskującym bezpośrednie otoczenie rzeki. Mimo to cieszyło zebranie kilkunastu worków.

Podczas zakończenia, obecnym na ceremonii przedstawicielom lokalnych samorządów, sponsorom i przedstawicielom mediów podziękowano za pomoc w organizacji poprzednich Memoriałów Wiktora Wierzbickiego i wręczono ozdobne dyplomy.

Wielu uczestników wysoko oceniło oprawę gastronomiczną, jaką zapewnili członkowie Stowarzyszenia Polskich Kucharzy i Cukierników Region Zachodniopomorski. Pragnę w tym momencie podkreślić również nasze uznanie i podziękować całej ekipie za pomoc, mając nadzieję na dalszą współpracę.

Dziękujemy wszystkim sponsorom i ofiarodawcom upominków, bez których nie bylibyśmy w stanie zorganizować tak dużego przedsięwzięcia. 

Tegoroczny Memoriał Wiktora Wierzbickiego odbył się dzięki pomocy:

Starostwa Powiatowego,

Gminy Miejskiej Kołobrzeg,

Urzędu Miasta i Gminy Karlino,

Gminy Dygowo,

Kołobrzeskiej Żeglugi Pasażerskiej,

Zarządu Portu Morskiego Kołobrzeg,

Zarządu Okręgu PZW w Koszalinie,

Waldemara Giżanowskiego właściciela firmy SportFish

Stefana Przychoćko właściciela firmy WędSport,

Andrzeja Podeszwy właściciela firmy Jaxon

Firmy GRAFF – producenta odzieży wędkarskiej,

Hurtowni Mirpol,

Zakładu Przetwórstwa Rybnego „Barkas”,

Adolfa Grzywacza,

Ryszarda Pilarczyka,

Wydawnictwa BiK,

Firmy HRT,

Dariusza Tyszkiewicza - Team HRT,

Hurtowni „Neptun”,

Firmy „BALTICUS”,

Państwa Wierzbowskich właścicieli Zakładu Piekarniczo-Cukierniczego,

Hurtowni „IMPERIAL – Kołobrzeg”,

Firmy "Wędkarstwo morskie, sportowo - rekreacyjne – James Cook",

Centrum Narzędzi Zuziak,

LaserCup Sosnowiec,

Balsax Kłodzko,

CYBERDRUK – Szczecin,

Firmy TUKA,

Firmy TUNEX,

Gminnego Ośrodka Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dźwirzynie,

Nadleśnictwa Gościno

 

w imieniu Zarządu Koła

Wiesław Skólmowski

 

 

kilkadziesiąt zdjęć z XXV Memoriału znajdziecie pod adresem: http://www.1479.pzw.org.pl/galeria

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (1)

  • lopiz Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

    Marcin gratuluje mała ryba ale jak cieszy.Dobry i skuteczny z ciebie trociarz szacun.Pozdrawiam.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin