Wyniki XXV Memoriału Wiktora Wierzbickiego, Ogólnopolskich Zawodów Spinningowo-Muchowych

Po sześciogodzinnej rywalizacji, a może bardziej zmaganiu się z zimą, która powróciła nad Pomorze Zachodnie tuż przed zawodami i dała się bardzo we znaki utrudniając dotarcie i przemieszczanie się pomiędzy łowiskami, poznaliśmy nazwiska zwycięzców XXV Memoriału Wiktora Wierzbickiego, Ogólnopolskich Zawodów Spinningowo-Muchowych zorganizowanych przez Koło Miejskie Polskiego Związku Wędkarskiego w Kołobrzegu. W gronie 153 uczestników, wędkujących od hydroelektrowni w Rościnie do mostu kolejowego w Kołobrzegu, najlepszym okazał się Krzysztof Kanarek, który kilka tygodni wcześniej nad Regą stał również na najwyższym podium w zawodach z cyklu „Turniej Czterech Rzek”. Tym razem mieszkaniec Żar dostarczył do wagi 68-cm troć i dzięki kolejnym punktom jest zdecydowanym liderem tegorocznej klasyfikacji turnieju. Na kolejnym stopniu podium stanął Marcin Strzelecki z Karlina. Ten sympatyczny zawodnik jest znany wśród pomorskich trociarzy, ponieważ ma już na koncie kilka znaczących sportowych sukcesów, między innymi zwycięstwo w zawodach Salmo Parsęty, przed trzema laty. Troć Marcina miała 48,6 cm i była o 0,8 cm dłuższa od trzeciej troci złowionej przez Mariusza Górskiego, członka pobliskiego koła PZW w Dygowie. Najlepsi wędkarze otrzymali pamiątkowe statuetki, sprzęt wędkarski oraz upominki.

Pomimo ciągle prószącego śniegu, najlepszym przyglądali się zgromadzeni uczestnicy, zaproszeni goście i przedstawiciele kolejnego pokolenia wędkarzy. W tym roku wraz z rodzicami przyjechało ośmiu juniorów, w większości około dziesięcioletnich. Każdemu z nich wręczono okolicznościowy medal „młodego łowcy salmonidów”, a najmłodszy dostał dodatkowo pamiątkowy puchar. W ceremonii uczestniczył Starosta Kołobrzeski, Prezydent Miasta Kołobrzeg i z-ca Burmistrza Miasta Karlino.

Nie tylko najlepsi i najmłodsi spinningiści zostali nagrodzeni podczas niedzielnych zawodów. Kilka upominków, między innymi bilet na morski rejs wędkarski, trafiło w ręce ekologów potrafiących się schylić po śmieci zalegające nad brzegami Parsęty. W tym roku efekty ich pracy nie były znaczące. Było to spowodowane śniegiem, skutecznie maskującym bezpośrednie otoczenie rzeki. Mimo to cieszyło zebranie kilkunastu worków.

Podczas zakończenia, obecnym na ceremonii przedstawicielom lokalnych samorządów, sponsorom i przedstawicielom mediów podziękowano za pomoc w organizacji poprzednich Memoriałów Wiktora Wierzbickiego i wręczono ozdobne dyplomy.

Wielu uczestników wysoko oceniło oprawę gastronomiczną, jaką zapewnili członkowie Stowarzyszenia Polskich Kucharzy i Cukierników Region Zachodniopomorski. Pragnę w tym momencie podkreślić również nasze uznanie i podziękować całej ekipie za pomoc, mając nadzieję na dalszą współpracę.

Dziękujemy wszystkim sponsorom i ofiarodawcom upominków, bez których nie bylibyśmy w stanie zorganizować tak dużego przedsięwzięcia.

Tegoroczny Memoriał Wiktora Wierzbickiego odbył się dzięki pomocy:

Starostwa Powiatowego,

Nadleśnictwa Gościno

w imieniu Zarządu Koła

Wiesław Skólmowski

kilkadziesiąt zdjęć z XXV Memoriału znajdziecie pod adresem: http://www.1479.pzw.org.pl/galeria