Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

PUCHAR RADWI I PARSĘTY – OTWARTE ŁOSOSIOWE I TROCIOWE ZAWODY o Puchar Prezesa Zarządu Okręgu PZW Koszalin

6-go stycznia 2012 roku odbyły się zawody PUCHAR RADWI I PARSĘTY – OTWARTE ŁOSOSIOWE I TROCIOWE ZAWODY o Puchar Prezesa Zarządu Okręgu PZW Koszalin.

Na parkingu myśliwskim w miejscowości Bardy stawiło się 56 wędkarzy (nasze Koło reprezentowało 7 spinningistów), wodowskaz przy moście wskazywał 300 cm. Organizatorzy zawodów – Okręg oraz koło Mielno przywitali przybyłych kawą, herbatą oraz ciastem. Po oficjalnym otwarciu i powitaniu przybyłych przez Prezesa ZO dr Janusza Nyka sędzia główny dał sygnał do startu. Ilu zawodników – tyle koncepcji, i odwieczne pytanie – gdzie jechać?

Po powrocie okazało się, że najlepiej z nas miejsce do wędkowania wybrał kol. Sylwester Król, łowca największej ryby, za którą w punktacji zawodów uzyskał 1900 pkt. Na drugim miejscu uplasował się kol. Julian Warszawski z 745 punktami.

Po ciepłym posiłku, gratulacjach dla zwycięzcy, dekoracji nowego Mistrza kolejne miłe zaskoczenie – organizator dla każdego z uczestników przygotował upominek, dodatkowo odbyło się losowanie nagród wśród wszystkich uczestników zawodów, rozlosowano wiele przynęt oraz sprzętu wędkarskiego. Pucharami uhonorowani zostali również najmłodszy oraz najstarszy uczestnik zawodów.

Organizator stanął na wysokości zadania, tak więc wszyscy (jest to moje subiektywne odczucie, wynikające z rozmów oraz obserwacji uczestników) zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną analizując co zrobić aby nie schodzić znad rzeki o kiju.

Podczas zawodów panowała miła, koleżeńska atmosfera, muszę jednak dorzucić do tej beczki miodu przysłowiową łyżkę dziegciu - wpioswe w wysokości 50 zł. od uczestnika wydaje sie stanowczo za wysokie biorąc pod uwagę również to, że Okręg dorzucił do organizacji zawodów około 500 zł. Był to również jeden z czynników ze względu na który kilku kolegów zamiast na zawody udało się powędkować indywidualnie.

Wielka szkoda, że dwie bardzo fajne imprezy organizowane przez Okręg i koło Mielno oraz koło "Topik" z Białogardu (Troć Parsęty 2013) odbyły się w tym samym terminie. Wielu z kolegów miał poważny dylemat, w których zawodach wziąć udział. Tak nieskoordynowany terminarz nie sprzyja integracji środowiska.

 

 

Z wędkarskim pozdrowieniem! uczestnik zawodów

Janek Bonczkowski

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.