Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Morskie Eldorado

Marcin Arciszewski z sobotnią trocią

Bardzo mile wspominają morskie spinningowanie nasi koledzy wędkujący wczoraj w okolicy ujścia rzeki „Czerwona”.

Analizując sobotnie wyniki  możemy być pełni optymizmu. W strefie przybrzeżnej jest masa drobnicy i trocie, które były łowione. Z informacji odebranych od wędkarzy wynika, że tylko w tym miejscu złowiono 8 srebrniaków, w tym 3 komplety. Dwie z nich nie miały wymaganych 50-cm i wróciły do morza.

Największą troć o dł 67-cm, późnym popołudniem złowił Mariusz Chrzanowski. Pomimo wielu dotychczasowych sukcesów na śródlądziu, był to jego pierwszy morski srebrniak. Ryba ważąca 3,4 kg skusiła sie na rękodzieło zamkiego. Poza Mariuszem udane hole dzisiaj mieli również inni koledzy: Grzegorz Krężel (2 trocie), Radek Agata (1 troć), Marcin Arciszewski (2 trocie). Dwie ryby złowił również, znany w tym miejscu, wędkarz z Gąsek.

WS 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (6)

 • wędkomaniak Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  wedkomaniak

  byliśmy dzisiaj (poniedziałek 19 listopada) z Jankiem Bonczkowskim w Inspektoracie Rybołówstwa Morskiego w sprawie wymiarów ochronnych. jeszcze dzisiaj zamieszczę newsa w tym temacie

 • Radewicz Damian Data dodania: 9 lat temu Oceń: 1 + / -

  dmek

  0-50 cm pstrąg, 50 -100 cm troć, 100- < łosoś i wszystko temacie. Ktoś kto zbiera 40 cm troć to zwykły mięsiarz.
  Pozdrawiam

 • Bonczkowski Jan Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  bonczkow

  Gratulacje dla łowców!!! Marcin - od razu widać, że nowa gustowna kurteczka przyniosła Ci farta. Tak trzymać!!! jeszcze raz gratulacje!

 • wędkomaniak Data dodania: 9 lat temu Oceń: 1 + / -

  wedkomaniak

  dzięki Adamie za wyjaśnienie.
  dotychczas bazowałem na informacjach uzyskiwanych w Inspektoracie Rybołówstwa Morskiego w Kołobrzegu. Tam też każdy opłacający zezwolenie na wędkowanie na wodach morskich ma dostęp do kserokopii przepisów gdzie był podany ochronny wymiar dla troci do 50 cm.
  Faktycznie pod podanym przez Ciebie adresem słupskiego IRM’u jest zamieszczona tabela z której wynika, że na wodach wewnętrznych (morski odcinek Parsęty i port) wymiar ochronny wynosi 50 cm, a w morzu 40 cm.
  W tej sytuacji mamy prawdziwy „trociowy, wymiarowy sajgon” na wodach śródlądowych (PZW) wynosi on 35 cm, od mostu kolejowego do główki wyjścia z portu 50 cm, a na otwartym morzu 40 cm.

 • zorro Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  http://oirmslupsk.mojbip.pl/?pid=64 na dole strony jest wykaz przepisów.

 • zorro Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  Wymagane 50cm dotyczy wód wewnętrznych. Na otwartym morzu wymiar jest chyba troszkę inny, proponuję się zapoznać z regulaminem OIRM Słupsk.Pozdrawiam.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin