Turniej Trzech Mostów

W niedzielę, 9 września, dwunastu członków Sekcji spinningowej naszego koła uczestniczyło w Otwartych Zawodach Spinningowych, które pod nazwą „Turniej czech mostów” zorganizowali członkowie białogardzkiego koła „Topik”.

Blisko czterdziestu, pełnych optymizmu zawodników, przez kilka godzin próbowało udowodnić swoje wędkarskie umiejętności i złowić upragnioną troć. Niestety, ta sztuka nie udała się żadnemu z nich. Tylko jeden z wędkarzy (na zdjęciu) złowił pstrąga tęczowego, ale ten gatunek nie był punktowany i ostatecznie puchary poczekają na lepsze czasy. Wędkarzom natomiast należy życzyć zdecydowanie lepszych warunków do łowienia. W trakcie zawodów, najzwyczajniej w świecie, zabrakło wody w korycie rzeki. To przedziwne zjawisko rozpoczęło się około godziny 10. W trakcie kilkunastu minut Parsęta opadła o 50-60 cm, do takiego poziomu, że w bardzo wielu miejscach można było przejść na przeciwległy brzeg w krótkich gumowcach. Po chwili, miejscowy wędkarz poinformował nas, że takie zjawisko obserwuje regularnie, dwa razy dziennie i jest to spowodowane zamykaniem śluzy pobliskiej hydroelektrowni, która w ten sposób spiętrza wodę powyżej. Dodał również, że trwa to około 2-3 godzin, a więc praktycznie było już po wędkowaniu.

Na szczęście, w przeciwieństwie do hydroenergetyków, organizatorzy zrobili wszystko, by wędkarze byli zadowoleni. Kuchnia była wyśmienita i dzięki temu dobry nastrój towarzyszył uczestnikom do końca.

Z wędkarskim pozdrowieniem