Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Kolejne ograniczenia w wędkarstwie morskim

Wydawać by się mogło, że wzrost ilości posiadaczy łódek i rozwój wędkarstwa morskiego pociągnie za sobą zwiększenie miejsc gdzie swobodnie będzie można zwodować jednostkę pływającą – niestety nie w naszym kraju. Po zamknięciu wszystkich wjazdów do lasu na terenie Nadleśnictwa Gościno, które ograniczyły dostęp do jezior: Kamienica, Pławęcino, Trzynik, przyszła pora na ustawienie szlabanów uniemożliwiających zwodowanie łódek z morskiego brzegu. Tym razem metalowe konstrukcje, które są zamontowane między innymi w okolicy ujścia rzeki Czerwona, ustawił Urząd Morski w Słupsku.

To nie jedyna niespodzianka jaką przygotował na tegoroczne wakacje Urząd Morski. W okresie lata, w związku z remontem, odgrodzono jedyny czynny slip w Kołobrzegu.

Analizując kroki podejmowane przez UM można odnieść wrażenie, że sami sobie szkodzą ograniczając dostęp do wody, w wyniku czego spadnie liczba sprzedanych sportowych zezwoleń połowowych. Otóż nie - w sprawach morza w działają w Polsce dwie instytucje, żeby było śmieszniej, w naszym regionie mają swoje dyrekcje w tym samym budynku w Słupsku. Pierwsza to Inspektorat Rybołówstwa Morskiego, zarządzający zasobami morza i sprzedający licencje, druga to Urząd Morski, którego jurysdykcja obejmuje wszystkie jednostki pływające, porty, brzegi, czyli to co jest nad wodą.

Obie instytucje działają w ramach obowiązujących przepisów, jednak warto zastanowić się nad spotkaniem z urzędnikami w Słupsku w celu wyjaśnienia problemów bezpośrednio dotykających kołobrzeskich wędkarzy. 

Wiesiek Skólmowski

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (8)

 • banita Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  banita

  Straż Miejska z Gościna i Policja, kara mandatami za parkowanie samochodów na terenie poza parkingiem, jeśli zwodujesz łódkę musisz samochód i przyczepkę postawić na parkingu, jednak zawsze może znaleźć się nadgorliwy funkcjonariusz, który może uważać, że łódkę powinniśmy przynieść na plecach.

  Pomysł miejsc, w których można zwodować łódkę pochwalam, jeśli chodzi o zagospodarowanie terenu w Dargocicach stoi pod dużym znakiem zapytania –gmina nie dysponuje na ten cel (i inne) odpowiednim kapitałem.

  Wniosek; potrwa to kilka lat.

 • wędkomaniak Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  wedkomaniak

  Tematem zainteresowałem kilka lokalnych redakcji, które chcą wyjaśnić do końca całą sprawę. Stanowisko Nadleśnictwa będzie opublikowane również na naszej stronie. Mam nadzieję, że zamieścimy mapę miejsc gdzie wolno wodować łódki na terenie naszego powiatu.
  Co do kąpieliska przejętego przez starostwo – samo zagospodarowanie plaży i budowa ewentualnych pomostów, oraz jak udało mi się ustalić kliku domków letniskowych, nie daje zielonego światła na dojazd do samego jeziora pojazdami wyposażonymi w silniki spalinowe.

 • banita Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  banita

  Napisz, kiedy byłeś nad jeziorem Kamica lub jak wolisz Kamienica, ile lat temu byłeś nad jeziorami PZW Trzynik i Trzynik Mały (Dębica), kiedy jechałeś drogą leśną z Dębicy do Trzynika, która jest drogą udostępnioną dla pojazdów a właśnie przy tej drodze są te dwa jeziora.
  Jest tam nawet tablica z napisem „DROGA UDOSTĘPNIONA DLA POJAZDÓW” a przy jeziorach są miejsca do parkowania samochodów.
  Sprawdź jeszcze, kiedy była ostatnia aktualizacja tych informacji i czy się pochwalili, że teren nad jeziorem w Dargocicach przekazali do powiatu.


  Pozdrawiam W.

 • wędkomaniak Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  wedkomaniak

  INFORMACJA Z OFICJALNEJ STRONY NADLEŚNICTWA GOŚCINO

  2 pola biwakowe:
  w Leśnictwie Trzynik, obręb Gościno nad jeziorem Kamienica w oddz. 224 c
  w Leśnictwie Skrzydłowo, obręb Rymań nad jeziorem Popiel w oddz. 539 k
  3 miejsca postoju pojazdów
  w Leśnictwie Słowenkowo, oddz. 274 b - przy trasie Koszalin-Szczecin
  w Leśnictwie Grzybowo, oddz. 204 b - przy trasie Kołobrzeg - Dźwiżyno
  w Leśnictwie Charzyno, oddz. 279 i - przy trasie Kołobrzeg-Świdwin - oznaczone tablicami informacyjnymi.
  Obowiązuje zakaz wjazdu na drogi leśne pojazdami silnikowymi. Drogi publiczne biegnące przez tereny leśne są dostępne dla ruchu kołowego

 • wędkomaniak Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  wedkomaniak

  bardzo proszę Banitę aby czytał ze zrozumieniem.
  W tekście jest napisane: „ograniczyły dostęp do jezior: Kamienica, Pławęcino, Trzynik”, a nie uniemożliwiły!
  Cieszę się niezmiernie, że jest otwarty szlaban, pozostają niestety znaki pionowe przy drodze, które obowiązują zmotoryzowanych. Niezastosowanie się do nich grozi mandatem.

 • banita Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  banita

  „Nadleśnictwa Gościno, które ograniczyły dostęp do jezior: Kamienica, Pławęcino, Trzynik”
  Wieśku, jeśli podajesz informacje to najpierw je sprawdź, piszesz bzdury i wprowadzasz wędkarzy w błąd.
  Jeszcze dziś umieszczę informacje i zdjęcia na mojej stronie w Wędkarskim Expresie o możliwości wodowania łódki na tych jeziorach i o kąpielisku w Dargocicach.

 • Walczak Dominik Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  dominik91

  Nie Polska to piękny kraj tylko ludzie k...

 • Bonczkowski Jan Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  bonczkow

  Niestety, głupota ludzka nie zna granic. Patrząc na to co się dzieje coraz bardziej przekonuję się do tego, co powiedział swego czasu, a za co został zmieszany z błotem były już minister Drzewiecki - Polska do ...... kraj!!!