Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Port jachtowy, nie dla wędkarzy

 

W minioną sobotę uroczyście otwarto kołobrzeski Port Jachtowy. Przecięcie wstęgi było oczywiście symbolem, ponieważ od kilku miesięcy marina była dostępna dla żeglarzy i spacerowiczów. Na miejscu był kolega Józef Rynkiewicz, którego pełną relację z tej uroczystości znajdziemy na łamach kolejnego tomu kroniki naszego koła, którą prowadzi od kilkunastu lat.  

Należy podkreślić, że ogromny wkład w obecny wygląd ujścia Parsęty ma dr Henryk Rupnik, Prezes Zarządu Portu Morskiego, który wielokrotnie pomagał nam w organizacji imprez wędkarskich i który jest odpowiedzialny za inną długo oczekiwaną inwestycję, a mianowicie wykonanie barierek na falochronie, wyjścia z portu. Obiekt ten, przed wieloma laty był wykorzystywany między innymi przez „moczykijów”. Niestety pomimo otwarcia go dla spacerowiczów, które ma nastąpić przed tegorocznym sezonem, nie będzie dostępny dla wędkarzy, podobnie jak marina i port pasażerski.

Jest to decyzja dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku, zawarta w zarządzeniu z dnia 4 marca 2011 roku, dotyczącego przepisów portowych, gdzie w § 101 jednoznacznie jest to zapisane, cyt.: „1. Zabrania się bez zgody kapitana portu: 5) uprawiania rybołówstwa i sportowego połowu ryb”. Jak mnie zapewnił kapitan portu Kołobrzeg, kpt. ż.w. inż. Michał Gieorgijewski, takiej zgody nie wydał, a więc do dyspozycji wędkarzy pozostaje morski odcinek Parsęty i port rybacki (o ile któryś z właścicieli kutrów dzierżawiących fragmenty nabrzeża tego nam nie zakaże)

Wiesiek Skólmowski

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (4)

 • ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ Marek Data dodania: 9 lat temu Oceń: 6 + / -

  Proszę zobaczyć tablice w porcie dotyczącom zakazu wędkowania na Głowicy portowej-kto się na niej podpisał!!!

 • ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ Marek Data dodania: 9 lat temu Oceń: 7 + / -

  To nie ma znaczenia kto jest decydentem zakazu łowienia ryb w porcie,natomiast znaczenie jest to,że nic się nie robi w tym kierunku by zwiększyć atrakcyjność miasta i apelować o wycofanie takiego zakazu w porcie i na molo by zwiękrzyć atrakcyjność Kołobrzegu

 • wędkomaniak Data dodania: 9 lat temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ Marek Data dodania: 9 lat temu Oceń: 7 + / -

  Tylko w Polsce jest to możliwe,bo w innych krajach wędkarz łowiący ryby w portach i na różnego rodzaju molach i występach morskich -TO atrakcja TURYSTYCZNA!
  Partia Pana Rupnika nie ma co liczyć na głosy wędkarzy Kołobrzeskich w przyszłych wyborach,przynajmniej na moj!