Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Pstrągi z małej rzeczki

pstrągi złowione w Mołstowej

Wczorajszy wyjazd nad Mołstową, kolega Włodek Grzybicki będzie mógł śmiało zaliczyć do udanych wypraw wędkarskich.

Dwa pstrągi (35 i 39cm na zdjęciu) oraz szczupak, to wręcz rewelacyjny wynik w zestawieniu z tegorocznymi wpisami w rejestrach połowów znad naszej Parsęty.

Dobre wyniki osiągane przez wędkarzy nad tą malowniczą rzeczką dobrze wróżą przed ogólnopolskimi zawodami spinningowo-muchowymi, które zostaną rozegrane 2 czerwca.

WS

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (21)

 • bladawiec Data dodania: 9 lat temu Oceń: 3 + / -

  bladawiec

  a jak się nie da zmienić to pokornie się z nim zgodzić w ostateczności ... amen

  Swoją drogą był kiedyś wzniosek na walnym w 2011 o ustalenie górnych wymiarów ochronnych dla wybranych gatunków. Był wśród nich i pstrąg potokowy. Ale nasz wniosek nawet nie doczekał się głosowania bo Pan Nyk obecny na owym walnym obalił go swoimi teoriami. Nie pamiętam dokładnie tych teorii ale tak było.

 • wędkomaniak Data dodania: 9 lat temu Oceń: 3 + / -

  wedkomaniak

  kormorany i foki są faktycznie przez niektórych naukowców obwiniane za brak efektów zarybień smoltami. Większość jednak traktuje to jako kolejną próbę ratowania nic nie dającego projektu.
  Co do regulaminu - przez ostatnie cztery lata do zarządu koła nie wpłynął żaden wniosek dotyczący pstrągów, nie podejmowano też tego tematu na walnych. Jest to w pewnym sensie akceptacja obecnego stanu rzeczy. Mamy również sekcję spinningową która może podjąć ten temat i spróbować dać przykład innym, zaostrzając przepisy dla swoich członków – czemu więc tylko na forach się o tym pisze?
  Regulamin powinien dla wędkarza być katechizmem i skoro nie zgadzamy się z jego treścią to powinniśmy to zmienić, a przynajmniej próbować.

 • Walczak Dominik Data dodania: 9 lat temu Oceń: 3 + / -

  dominik91

  Bladawiec przecież wszystkiemu winne są kormorany i wydry ... A co do regulaminu to nie sądzę żeby był dobry kiedykolwiek wcześniej w takiej formie skoro doprowadził do takiego stanu populacji większości ryb w polsce. Aha zapomniałem, przecież to te kormorany...

 • bladawiec Data dodania: 9 lat temu Oceń: 11 + / -

  bladawiec

  Wiesiu doskonale zdajesz sobie sprawę (mam taką nadzieję), że regulamin który teraz obowiązuje jest co najmniej archaiczny i dobry owszem byłby 30 lat temu. Dlatego powoływanie się na Ten (nie mniej jednak obowiązujący) regulamin i wymiary wzbudza wśród bardziej świadomej części wędkarstwa (moim zdaniem) politowanie dla tego regulaminu. Regulamin jest ustanowiony pod większa część wędkarzy. Czyli tę, która bez ryby z wyprawy wędkarskiej wrócić nie potrafi. Ja ich trochę rozumiem bo robili to latami i jak powiadają ryb nie brakowało. A teraz co? Ryb coraz mniej a łowić chcieli by wszyscy. Jeśli nadal będziemy postępowali jak ta większość dojdzie do tego, że jazgarz będzie okazem. Nie tak dawno jeszcze bo raptem 30 a może i mniej bo ja to pamiętam słyszałem głosy braci ówczesnej, że okoń to chwast i trzeba go niszczyć. I stało się piękne okonie zniknęły z wielu akwenów niemalże całkowicie. A przecież tyle ich było. Jak to się mówi wypleniono chwasta.

 • Parsęta Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  :=)

 • beny1655 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 6 + / -

  beny1655

  no tak karta musi się zwrócić ....

 • wędkomaniak Data dodania: 9 lat temu Oceń: 1 + / -

  wedkomaniak

  jak kolega napisał „te coś” wystarcza by samemu, bez zapisów regulaminowych, wypuszczać złowione ryby – z tym się zgadzam w 100%
  nie zgodzę się natomiast z opluwaniem innych wędkarzy, tylko dlatego, że łowią inaczej niż my, nie łamiąc przy tym przepisów

 • Parsęta Data dodania: 9 lat temu Oceń: 5 + / -

  tu nie chodzi o regulaminy tylko o te ,,coś'' czego niektórzy nie mają by C&R nie trzeba żadnych regulaminów tylko zwykłej indywidualnej mentalnosci.Pozdrowienia dla pstrągarzy.

 • wędkomaniak Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  wedkomaniak

  proponuję wszystkim miłośnikom C&R podjąć starania zmierzające do zmiany Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb, które mogą zaostrzyć obowiązujące przepisy dotyczące pstrągów. Przykładem są starania Towarzystwa Miłośników Rzeki Regi, które doprowadziły do zmniejszenia na tej rzece limitu zabieranych pstrągów, nawet na odcinkach administrowanych przez okręg koszaliński. Okazuje się, że jak się chce to można.
  Biadolić na forach możemy do końca świata i jeden dzień dłużej i nic poza słownymi utarczkami pomiędzy sobą nie osiągniemy, a wręcz przeciwnie – rozdzielimy się w małe grupki, które nic nie zrobią.
  p.s.
  strona naszego koła jest dla wszystkich. Dla tych którzy zabijają i dla tych którzy wypuszczają ryby, pod warunkiem, że robią to zgodnie z RAPR.

 • Zawłocki Andrzej Data dodania: 9 lat temu Oceń: 7 + / -

  endrjuz

  Pan Grzybicki jest widocznie mięsiarzem z krwi i kości - czyli takim, który kompletami zabierając pstrągi powołuje się na archaiczne zapisy RAPR, nie omieszkując przy tym wspomnieć wszystkim o nazwie łowiska (przecież koledzy też muszą się najeść).

  Co do zawodów na Mołstowej - pomysł jest porażką, jak każde inne zawody przeprowadzane na rzece pstrągowej.

 • Parsęta Data dodania: 9 lat temu Oceń: 3 + / -

  wyniki dobrze wróżą-chyba dobrze wróżyły

 • Walczak Dominik Data dodania: 9 lat temu Oceń: 7 + / -

  dominik91

  Od kiedy łowię pstrągi nie zabrałem żadnego potokowca. Jakoś potrafię obejść się smakiem rybki , a pisanie na publicznym forum o tak małej rzeczce i o tym że cokolwiek jeszcze w niej pływa to tylko gwóźdź do jej trumny. DZIĘKUJĘ !!
  A co do regulaminu pozwoli pan że nie będę się wypowiadać bo szkoda mojego czasu i nerwów.

 • Parsęta Data dodania: 9 lat temu Oceń: 2 + / -

  :=)))

 • tomano Data dodania: 9 lat temu Oceń: 8 + / -

  Odnośnie zabrania 35 cm pstrąga mam mieszane uczucia, bo to ledwo wymiar. Każdy jednak postępuje wg. własnego sumienia. Natomiast ta fotka ryb pierdykniętych na błoto wygląda tak jakby mówiła : "patrz znokautowałem przeciwnika i jeszcze na niego nasrałem". Przepraszam ale tak tą fotkę odbieram.

 • bodus1978 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 7 + / -

  Takie jest prawo i ryby można zabierać jak ktoś chce tylko niech potem nie płacze po zawodach spiningowych że znów wraca z zerem bo to dzięki takiemu podejściu do wędkarstwa mamy bezrybne wody

 • srebrniak50 Data dodania: 9 lat temu Oceń: -8 + / -

  Rozwiń
 • bladawiec Data dodania: 9 lat temu Oceń: 5 + / -

  bladawiec

  to pokolenie tak ma innej opcji nie ma. Choć by to miały być ostatnie pstrągi w rzece. Z szacunkiem do Pana Włodka. Miejmy nadzieję, że kiedyś zrozumie o co chodzi guwniarzom z tym wypuszczaniem.

 • Parsęta Data dodania: 9 lat temu Oceń: 1 + / -

  =)))

 • Walczak Dominik Data dodania: 9 lat temu Oceń: 12 + / -

  dominik91

  "Prawdziwy pstrągarz cieszy się 3 razy- gdy jest nad rzeką, gdy złowi pstrąga i gdy go wypuści." Amen.

 • Janowski Adam Data dodania: 9 lat temu Oceń: 11 + / -

  adaskojan

  Gratulacje...tylko szkoda ,ze dostaly w beret...Pozdrawiam.

 • Arciszewski Marcin Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  balba

  Włodek gratulacje....

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin