Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Masz łódkę, masz problem

Nie od dziś wiadomo, że życie posiadaczy łodzi w naszym kraju nie jest łatwe, jednak niektóre sytuacje są tak komiczne, że mogą śmiało posłużyć jako scenariusz epizodów filmów Barei. Jednym z przykładów jest sprzedawanie licencji na wędkowanie z łodzi na jeziorach do których nie wolno dojechać, a taką niespodziankę przygotowało Nadleśnictwo Gościno, które poza tym skutecznie odcięło dojazd do wielu łowisk śródlądowych, między innymi do Parsęty. Szlabany ustawione na drogach dojazdowych do jeziora Kamienica (Dargocice) nie pozostawiają złudzeń. Co jednak stało na przeszkodzie aby szlabany ustawić w miejscach faktycznie uniemożliwiających wjazd do lasu, a nie zamykających dostęp do plaż nie tylko wędkarzom? Odpowiedź jest znana chyba tylko decydentom w nadleśnictwie. Taka sytuacja bulwersuje wszystkich, a szczególnie korzystających przez ostatnie lata z plaży od strony drogi prowadzącej do wsi Trzynik, gdzie ustawienie szlabanu tuż za plażą faktycznie zamknęłoby wjazd do lasu, pozostawiając jednak dostęp do plaży, a tym samym umożliwiło wodowanie łodzi.

Gospodarzem jeziora Kamienica jest Gospodarstwo Rybackie Mielno, które sprzedaje licencje między innymi na wędkowanie na tym akwenie z łodzi i to zarząd tej spółki powinien jak najszybciej tą sprawę wyjaśnić.

Moim zdaniem zarząd naszego koła, reprezentując interesy własnych członków, powinien również jak najszybciej doprowadzić do spotkania w Nadleśnictwie w Gościnie i starać się naświetlić problemy wędkarzy związane z dojazdem do łowisk. Przydałaby się mapa dostępnych miejsc i dróg, której naprawdę brakuje.

Symbioza leśników z wędkarzami i turystami jest możliwa, co doskonale widać na przykładzie lasów zarządzanych przez Nadleśnictwo Manowo, okalających jezioro Rosnowskie. Tam zmotoryzowani wędkarze bez problemu, korzystając z dróg leśnych, dojeżdżają do łowiska, a nawet mają wyznaczone miejsca parkingowe. Czemu więc u nas dzieje się inaczej?

Wiesiek Skólmowski

 

 

 

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • bladawiec Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  bladawiec

  Być może są to idące dalej konsekwencje protestu w sprawie rajdu terenówek. Skoro wędkarze protestują to zrobimy im psikusa poprzez znajomości w nadleśnictwie. Tak sobie tylko gdybam taką spiskową teorię dorabiając. Takie układy i układziki :). Zresztą od pewnego czasu straż leśna cały czas dybie na wędkarzy chcących dojechać jak najbliżej Parsęty. Choć są tacy wędkarze, co nie jest im straszna straż leśna.

 • banita Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  banita

  Część winy za to, że bramy są zamknięte ponoszą sami wędkarze bramy postawiono po to, aby nie wjeżdżać bez potrzeby na miejsca przeznaczone do biwakowania, na postawienie goryla itp. Wędkarze i turyści notorycznie parkowali samochody i przyczepy podłodziowe zamiast w miejscu do tego przeznaczonym to nad samą wodą, dlatego od zeszłego roku bramy są zamknięte. Zdarza się jednak, że po zgłoszeniu w nadleśnictwie o zamiarze wędkowania z łódki brama będzie otwarta. Małe łódki można bez problemu wodować przy odpływie wody z jeziora, ja tak robię ze swoją łódką.

 • tomano Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  Dzieje się inaczej, bo taką osobowość ma dyrektor nadleśnictwa Gościno. Nic dla ludzi tylko przeciwko nim.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin