Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Czwartkowa akcja antykłusownicza

W czwartek 12 kwietnia, w rejonie mostu w Bardach, wspólny patrol strażników Państwowej Straży Rybackiej i kołobrzeskiej Społecznej Straży Rybackiej, zatrzymał na gorącym uczynku poławiaczy smoltów. Łupem dwóch pseudowędkarzy padło 20 sztuk.

Zatrzymani dwaj mieszkańcy pobliskiej miejscowości nie posiadali kart wędkarskich. Jeden z nich przyznał się do złowienia smoltów. Za powyższy czyn został ukarany mandatem w wysokości 400 zł , natomiast drugi mandatem w wysokości 200 zł.

Komendant SSR w Kołobrzegu

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (6)

 • niuniek Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120327/KOLOBRZEG/12032966868

  O , to mi się podoba, ci panowie na pewno już nie będą kłusować.

 • niuniek Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  Koledzy uważam ,że kara jest adekwatna do winy. Wprawdzie wędkowali bez stosownego zezwolenia i za dużo sztuk, ale nie kłusowali sieciami. Ja bardziej skupiłbym się na o wiele wyższych karach dla kłusoli , którzy stawiają siatki , czy walą prądem. Takim zabierałbym wszystko, sprzęt, oraz samochód. Trzeba szybko i radykalnie zmienić prawo inaczej nasze wody będą przypominały studnie. A jeśli chodzi o tych panów, to myślę, że szybko nie zdecydują się na podobny czyn, w przeciwnym razie, za recydywę trzy razy większa kara. Pozdrawiam prawdziwych wędkarzy.

 • ToBoki Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  toboki

  Zbyt niska kara. Straty przy takiej ilości pstrągów powinny zostać wycenione na około 1000zł, które należało przedstawić w sądzie i żądać nawiązki na rzecz Okręgu w tej wysokości. W wypadku takiej ilości ryb sprawa powinna trafić do sądu, a nie być zakończona mandatem.

 • bladawiec Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  bladawiec

  A kto tu jest właścicielem i czego?

 • qmak75 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  qmak75

  ...I błąd.Państwówka powinna sprawę skierować do sądu(sprawcy dostaliby o wiele wyższe kary),ponadto sąd mógłby wydać decyzję o przepadku sprzętu którym się posługiwali(a teraz można zabierać nawet samochody i łodzie jeżeli służyły do popełnienia przestępstwa)Poza tym właściciel wody mógłby wystąpić o nawiązkę(od 4 do 20 krotności wartości skłusowanych ryb)-tak więc sukces moim zdaniem bardzo skromny(a też jestem strażnikiem)

 • Springer Michał Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  spinozo

  400 i 200zł... to na pewno odstraszy kłusowników. Kary za tak perfidne kłusownictwo powinny być znacznie wyższe.