Powód bezsennych nocy

Matt Hayes z pięknym łososiem

Przy obecnym dostępie do niezliczonych programów telewizyjnych często trudno dokonać właściwego wyboru kanału, chyba, że uda nam się trafić na „Podróże wędkarza” emitowane przez Discovery HDSHOWCASE. Zapewniam, że już po kilku ujęciach, każdy wędkarz będzie bronił pilota przed innymi domownikami.

Tytuł oryginalny tej serii to „Wild Fisherman”, a jej głównym bohaterem jest Matt Hayes, angielski dziennikarz, prezenter telewizyjny, fotografik i przede wszystkim wyśmienity wędkarz przybliżający nam najpiękniejsze i najatrakcyjniejsze łowiska na całym świecie.

Najnowsza seria o Norwegii, to telewizyjny majstersztyk, od którego nie sposób oderwać oczu. W kilkugodzinnym materiale TV zobaczyć można trolingowanie w poszukiwaniu olbrzymich szczupaków i troci (nazywanych pstrągami morskimi), łowienie lipieni, pstrągów i wspaniałych łososi atlantyckich. Mi osobiście podoba się szczególnie ostatni odcinek, w którym Matt Hayes łowi w rzece w towarzystwie Lawrie Hickmana, brytyjczyka mającego na koncie przeszło 2000 złowionych łososi i Jana Erika Granbo, jednego z najlepszych norweskich speycasterowców.

Jeżeli po obejrzeniu serii doznacie niepohamowanej ochoty na wędkowanie w tych samych miejscach - informuję, że jest to możliwe. O tym już wkrótce.

z wędkarskim pozdrowieniem