Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

BORNHOLM na każdą kieszeń

Możliwość przeżycia wędkarskiej przygody z możliwością spinningowania z brzegu na duńskiej wyspie Bornholm już za 120 zł ??? To nie żart, to wędkarka wyprawa na każdą kieszeń.

Bardzo interesująca propozycja skierowana do sympatyków wędkarstwa morskiego, była omawiana we wtorek 14 lutego, w siedzibie Kołobrzeskiej Żeglugi Pasażerskiej.

Dwaj kołobrzescy spinningiści, Janek Bonczkowski i Wiesiek Skólmowski, w siedzibie armatora, omawiali z Mirosławem Balickim szczegóły rejsu na Bornholm, który odbędzie się 28 kwietnia br. Tego dnia na pokład jednostki „Jantar”, będzie mogło wejść około 150 wędkarzy, którzy po dotarciu na wyspę mogą być rozwiezieni autokarem na wybrane odcinki plaży. Jedno z ciekawych łowisk w okolicy Arnager, jest oddalone zaledwie o 3 kilometry od portu Nexø, a więc istnieje również możliwość dotarcia do łowiska pieszo i przy okazji zwiedzenie części wyspy. W tej chwili pracownicy KŻP prowadzą jeszcze rozmowy z przewoźnikiem na wyspie, starają się również skrócić do minimum czas jaki wędkarze będą musieli poświęcić na wykupienie licencji wędkarskiej. Istnieje również możliwość wykupienia licencji online  https://www.fisketegn.dk/fisketegn/common/frontPageShow.jsp

 

Zezwolenie nie jest drogie, podobnie jak koszty całej wyprawy:

- koszt jednodniowej licencji wędkarskiej – 35 dkk – około 20 zł

- koszt rejsu dla wędkarzy w dniu 28 kwietnia (w obie strony) – 100 zł

- śniadanie w restauracji na jednostce Jantar (opcjonalnie) – 20 zł

- obiad w restauracji na jednostce Jantar (opcjonalnie) – 30 zł

- skorzystanie z autokaru na wyspie (w obie strony) – 20 zł

 

Program rejsu w dniu 28 kwietnia

  7:00 wypłynięcie z portu Kołobrzeg

11:30 wpłynięcie do portu Nexø

około 6 godzin do dyspozycji wędkarzy

18:00 wypłynięcie z portu Nexø

22:30 port Kołobrzeg

 

Cena wynajęcia autokaru zależy od zainteresowania ze strony uczestników rejsu i może ulec drobnym zmianom.

Pytania, oraz wstępną deklarację uczestnictwa prosimy kierować na adres e-mail: wyprawynabornholm@wp.pl

  

Kołobrzeska Żegluga Pasażerska dołączyła do grona sponsorów tegorocznego Memoriału Wiktora Wierzbickiego i ufundowała rejs dla dwóch osób na duńską wyspę Bornholm. Obdarowany może wybrać dowolny termin w całym sezonie 2012

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (4)

 • wędkomaniak Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  wedkomaniak

  po trzech dniach od publikacji, swój udział w wycieczce wędkarskiej zadeklarowało około 25 osób. większość zainteresowanych udziałem w wypadzie na Bornholm pochodzi z głębi kraju. Są w śród nich nawet mieszkańcy Cżęstochowy.

 • Bonczkowski Jan Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  bonczkow

  W tym przypadku czasowo jesteśmy uzależnieni od rozkładu jaki obowiązuje na stałe na trasie Kołobrzeg- Nexo oraz powrót Nexo - Kołobrzeg. Istnieje inna opcja jednak jest trudna do spełnienia o której pisze Wiesiek, a mianowicie czarter Jantara tylko przez wędkarzy, w takim przypadku możliwe byłyby zmiany godzin.

 • wędkomaniak Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  wedkomaniak

  w tym roku, do 23 kwietnia Jantar będzie odnawiał wszystkie niezbędne certyfikaty i dopiero po tym terminie będzie możliwe pływanie.
  data 28 kwietnia została wybrana, ponieważ mogliśmy połączyć wyprawę wędkarską z kołobrzeskimi morsami, którzy tego dnia mają wypad na Bornholm na kąpiel w morzu.
  Istnieje oczywiście możliwość wyczarterowania tej jednostki tylko dla wędkarzy, jednak kto pokryje starty w przypadku znikomego zainteresowania rejsem? koszty samego paliwa + opłaty portowe to 19 tysięcy zł.
  Dzisiaj dowiedzieliśmy się o innych ciekawych możliwościach dłuższego pobytu na wyspie. Napiszę o tym wkrótce.

 • Walczak Dominik Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  dominik91

  Bardzo ciekawa propozycja, możliwe że skorzystam. Szkoda tylko że tak późno prom jest na miejscu.