Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Marek Szymański najlepszy na tegorocznych zawodach "Troć Iny"

Morek Szymański z Wędkarskiego Świata, dzięki troci złowionej w sobotę, został zwycięzcą dwudniowych Ogólnokrajowych Otwartych Zawodów Spinningowo - Muchowych „TROĆ INY”. Drugie miejsce zajął Henryk Zacharzewski z Głogowa, który jako jedyny złowił w trakcie zawodów dwie ryby (po jednej każdego dnia). Trzeci był Robert Stach ze Stargardu Szczecińskiego.

Naszym reprezentantom nie udało się złowić upragnionych troci. Oby lepiej punktowali na kolejnej imprezie "Turnieju Cztertech Rzek", która odbędzie się nad Regą 18 i 19 lutego.

Wiesiek Skólmowski

 

dziękuję koledze Włodkowi Grzybickiemu za relację i udostępnienie zdjęć

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (9)

 • Bonczkowski Jan Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  bonczkow

  Nie ma tutaj mowy o gniewaniu się, jesteśmy tylko (albo aż) ludźmi. Każdy może błędnie zinterpretować to co przeczytał. Nie jest problemem to, że błąd się popełnia, problem zaczyna się wtedy gdy do błędu czy pomyłki nie potrafimy się przyznać.
  Pozdrowienia z Kołobrzegu.

 • Santarius Wacław Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  kolocieszyn

  Sytuacja jest dla mnie jasna, teraz dopiero, po Twojej odpowiedzi "pogrzebałem" i znalazłem Regulamin tych zawodów (http://www.tpriig.pl/dzialania/zaproszenie-troc-iny-2012.html)
  Przepraszam.
  Nie zwróciłem również uwagi w tekście na zwrot "zawody dwudniowe", interpretując to błędnie, jako "zawody dwuturowe". A to różnica. (Czyli zmieściłem się w tych 50% Polaków, którzy czytają tekst, bez jego zrozumienia).
  Marek SZYMAŃSKI to znakomity wędkarz - spinningista, od którego uczy się wielu, którzy w tej dziedzinie chcą coś osiągnąć. "Wędkarstwo rzeczne spinning", to kultowa książka jego autorstwa, baza wiedzy dla młodych adeptów spinningu, i nie tylko. Sam jestem jej posiadaczem. Ni w głowie mi, maluczkiemu, kwestionować Jego wzorcowych umiejętności. Ot, choćby znajdywania ryb w miejscach, gdzie inni niepotrafią je znależć. Chylę czoła!
  U nas na południu zasady rozgrywania zawodów "o pietruszkę" (przepraszam za wyrażenie, t.z. zawodów nie wchodzących oficjalnie w skład zawodów o tytuł " Mistrza Koła, Okręgu ..., czy zawodów Grand Prix Okręgu)
  określa również organizator. Tu Północ i Południe Polski jakby niwelowały dystans tych ~700km odległości.
  Serdecznie pozdrawiam w imieniu swoim i w imieniu Cieszyńskich Wędkarzy i proszę się już na mnie nie gniewać.(http://www.cieszyn.pzw.org.pl/wiadomosci/3244/60/historia_wedkarstwa_na_ziemi_cieszynskiej)
  Post scriptum Szkoda, że do nas już nie docierają trocie i łososie, które tak licznie kiedyś zasiedlały również nasze wody, górne dorzecza Wisły i Odry, między innymi naszą Cieszyńską Olzę.
  Też byśmy takie zawody zorganizowali...

 • Bonczkowski Jan Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  bonczkow

  Regulamin wyraźnie określał kto zostaje zwycięzcą zawodów. Oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania, stosując tę zasadę, moim zdanie Kolego nie masz racji. Stosując Twój tok myślenia łowca dwu 18-to centymetrowych okoni powinien wygrać z łowcą 50-cio centymetrowego rekordu polski.
  U nas na północy zasady określa organizator, jeżeli ktoś uważa, że są nieodpowiednie po prostu nie bierze w nich udziału. Podczas wszystkich zawodów w połowie troci i łososia (nie licząc tych które są rozgrywane na żywej rybie) obowiązują takie same. Nadmienię, że Memoriał Wierzbickiego, zawody na Inie, Reska Troć Salmo Parsęty i pozostałe z cyklu należą do największych tego typu zawodów rozgrywanych w Polsce.

 • Santarius Wacław Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  kolocieszyn

  Moim zdaniem, kol. Szymański nie był w tych zawodach najlepszy, bo w drugiej turze W Y Z E R O W A Ł, podczas gdy kol. Zacharzewski w obu turach złowił ryby. I to jest istotne. Jako jedyny dał sobie radę w obu turach, i on powinien zostać zwycięzcą. No, ale może u Was tam na Północy są jakieś inne zasady.
  Ważne, żeście się dobrze bawili, pozdrawiam.
  (p.s., dziwię się kol. Markowi, że nie oddał pucharu rzeczywistemu zwycięzcy)

 • Bonczkowski Jan Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  bonczkow

  Mowa jest srebrem, a milczenie złotem - szczególnie wtedy gdy się nie ma 100% pewności.

 • Walczak Dominik Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  dominik91

  W takim razie przepraszam zarząd koła za moją pomyłkę.

 • wędkomaniak Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  wedkomaniak

  na Troć Iny pojechał Zygmunt Zaborski, zdobywca Pucharu Żubra przed 2 lub 3 laty. To jest inny wędkarz

 • karasek Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  niestety link nie działa. nie mam konta na nk i nic nie wchodzi

 • Walczak Dominik Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  dominik91

  Proszę zobaczyć komu koło sponsoruje wyjazd na zawody z naszej kasy... http://nk.pl/#profile/23453639/gallery#!q?album=3