Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Siedemnastolatek Trociowym Mistrzem Okręgu .......

     Udając się wraz z kolegami po kiju na miejsce zbiórki Otwartych Trociowych Mistrzostw Okręgu zastanawialiśmy się jak wysoka woda czeka na nas na Parsęcie. Po przybyciu na miejsce na parking myśliwski w Bardach pierwsze kroki skierowaliśmy na most aby odczytać wynik na wodowskazie – i chociaż spodziewaliśmy się wysokiej wody wynik 333 centymetry dał nam dużo do myślenia. Woda od dnia poprzedniego poszła o dobre 10 cm w górę i nadal rosła.

Organizator – Okręg oraz koło wędkarskie z Mielna powitali nas kurczakiem oraz grzańcem co zdecydowanie poprawiło nastroje wśród przybyłych. Koło Miejskie PZW z Kołobrzegu reprezentowało 10- ciu zawodników, co na ogólna liczbę startujących 62, nie jest takim złym wynikiem. Po oficjalnym otwarciu i powitaniu przybyłych przez Prezesa ZO dr Janusza Nyka sędzia główny dał sygnał do startu. Ilu uczestników tyle koncepcji – decyzje gdzie jechać zapadały do samego końca. Ja wraz z kolegą wybraliśmy się na most we Wrzosowie. Niestety również tam woda wylewała się na wysokie wydawać by się mogło skarpy i burty.

     Po powrocie okazało się, że najlepiej z nas miejsce do wędkowania wybrał kol. Jakub Wójcik z Karlina gdyż jako jedyny do wagi przyszedł z rybą. Po raz kolejny plejada doświadczonych trociarzy (uczestnikami mistrzostw byli między innymi Edmund Rożan oraz Jurek Gancarz) pokonana została przez młodość – kol. Jakub ma 17 lat.

Po ciepłym posiłku, gratulacjach dla zwycięzcy, dekoracji Mistrza Okręgu 2012 kolejne miłe zaskoczenie – organizator dla każdego z uczestników przygotował upominek, dodatkowo odbyło się losowanie nagród wśród  wszystkich uczestników zawodów. Właściciela zmienił między innymi kołowrotek, kij trociowy, dużo przynęt oraz sporo innego sprzętu wędkarsko – turystycznego. Pucharem uhonorowany został również najstarszy uczestnik Mistrzostw-70 lat.

     Organizator stanął na wysokości zadania, tak więc wszyscy zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną analizując co zmienić, aby na tak wysokiej wodzie przechytrzyć dużego srebrniaka. Niestety, opady powodują, że woda cały czas idzie w górę - od rana podskoczyła o kolejne 10 cm.

Ryba która została złowiona pochodziła z zarybień – była pozbawiona płetwy tłuszczowej.

 

 

     Był jeszcze bardzo ciekawy element dotyczący szczupaków, ale o tym później.

 

Z wędkarskim pozdrowieniem!

Janek Bonczkowski.

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (14)

 • rybak1 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 3 + / -

  rybak1

  Koledzy jestem spoza Waszego okręgu i na tych zawodach nie byłem... Prowadzicie żenującą dyskusję i raczej nie chodzi tu oto czy wygrał "młody" czy stary wyjadacz! Po pierwsze Zasady Organizacji Sportu wyraźnie zabraniają spożywać alkoholu przed czy w trakcie zawodów. Po drugie zdjęcie z butelką w kadrze nie powinno w ogóle być zamieszczone w publicznym miejscu i nie ważne czy butelka stoi przy juniorze czy seniorze. Po trzecie to Wasz okręg jest słynny na całą Polskę, bo przed rokiem na Podlodowym GPx Polski na Rosnowie miała miejsce pierwsza w historii podlodowych zawodów ogólnopolskich dyskwalifikacja zawodnika Z CAŁYCH zawodów za bycie pod wpływek alkoholu. Teraz okazuje się, że legalnie popija się u Was na zawodach i "głośno" o tym pisze, a dyskwalifikuje tylko przyjezdnych...
  U mnie też zdarzają się przypadki "wychylenia lufy" na zawodach, ale nikt o tym oficjalnie nie pisze i baaardzo pilnuje się, żeby nie fotografować się nawet z piwem.

 • pekape111 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 1 + / -

  A ten znowu „ a piat at nowa”. Nie rozumiem, czy ktoś komuś na oczy jakieś klapki założył, by powracać do tego żalu, zazdrości, wykłócać się i to czy komuś brakuje miesiąca, czy więcej do pełnoletności. Panowie, zastanówcie się, przecież nie o to, co sugerujecie, w tym wszystkim chodzi. A co chodzi, to proszę dokładnie przeczytać i pomyśleć. „Powitano nas kurczakiem oraz grzańcem” – to sugeruje poranną godzinę poczęstunku.Być może się mylę
  Ps. Kolego prezesie, dziękuję, za wszechstronną ocenę i przedstawienie także w moim imieniu i w takiej formie tego, o czym rozmawialiśmy. Pozdrawiam społecznie myślących.

 • fishing1 Data dodania: 10 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • fishing1 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  Drodzy koledzy.
  Prawda jest taka, że niestety nie umiecie przegrywać. Wiem, że żal Was ściska na myśl o tym, że Zawody wygrał ,,jakiś małolat''. Ale to nie powód, aby dorabiać do nich jakąś fałszywą teorię. Jakub ma rocznikowo 18 lat-nie 16, czy 17, a do kalendarzowej osiemnastki brakuje mu naprawdę niewiele. W pucharze znajdował się dosłownie łyk szampana i zapewniam, że od tego jeszcze nikt nie umarł.
  Druga sprawa, to post pekape111. Kolego, grzaniec cieszył bardzo dużą popularnością na Zawodach i nie był podany na samym ich początku. A nawet jakby, to co z tego? Czy regulamin określa może, w którym momencie można podać poczęstunek?
  Zapewniam, że nikt także nie częstował grzańcem dzieci, czy młodzieży.
  Proszę, nie sadźcie tutaj takich farmazonów, kompletnie nie związanych z rzeczywistością.

 • Parsęta Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=fSmzhqbuABU

 • bladawiec Data dodania: 10 lat temu Oceń: 2 + / -

  bladawiec

  Dla jednych proste i oczywiste, a dla innych nie do pojęcia jak tu nie wcisnąć siedemnastolatkowi czaszy wypełnionej szampanem przy takiej okazji. Dla mnie nie na miejscu takie zachowanie, uważam, że ktoś tu się zagalopował.

 • Makara Jerzy Data dodania: 10 lat temu Oceń: 4 + / -

  jerzymakara

  Szanowny kol. Trocka, zagalopował się kolega bardzo, lecz niepotrzebnie, bo w swoich chaotycznych wypowiedziach, na siłę chce kolega wytłumaczyć innym, rzeczy znane, które zwykły internauta, widząc takie fotki z mistrzostw okręgu, ocenia je, analizuje, wyrabia na ten temat swoje własne zdanie. Nie interesuje go ile młodzik na pudle ma lat, lecz ocenia to co wokół niego zostało przez nierozważnych organizatorów zainscenizowane - a więc butelka szampana i prawdopodobnie namowa do wychylenia czaszy złocistego płynu. W swoich wypowiedziach nie potępiałem Kuby. To ze wygrał prestiżowe zawody to chwała mu za to i szczere gratulacje. Natomiast od początku chciałem zwrócić uwagę na niestosowność, wręcz szkodliwość dla idei pracy z młodzieżą wędkarską , zaistniałej na mistrzostwach okręgu sytuacji. Zatem proszę, by kolega dokładnie zapoznał się z moimi sformułowaniami i już bez żadnych histerycznych emocji ocenił, czy to prawidłowość, że na zawodach sportowych dopuszcza się kompromitacji sportu wędkarskiego, wykorzystując do tego wędkarską młodzież. Bo jeżeli uznać to za precedens, to nigdy nie wiadomo czy nie znajdą się jego liczni naśladowcy, rozumujący w ten sposób „ bo skoro na okręgowych zawodach można i nic się nie stało, to dlaczego nie u nas w kole, gminie, mieście itp... Takie proste rozumowanie a jednocześnie zakłopotanie zaistniałą sytuacja było moja jedyną ideą. Jestem ojcem synów, którzy od młodości są wędkarzami. I gdybym spotkał się z taką sytuacją, nie omieszkałbym zapytać , jak doszło do takiego zdarzenia i kto ich do tego namawiał. To takie proste, dziwie się, ze kol. tego nie rozumie.
  PS. Kol. Trocka, proszę sobie darować zdarte hasła typu „zazdrość, żal za gardło ściska, czy rozkazem „by zając się czymś innym niż ślęczenie przy kompie”, stawać z kol. twarzą w twarz ( być może na ubitej ziemi? i inne. Po prostu „no comments”. Warto czasem by „język giętki chwilę zaczekał na to, co pomyśli głowa” – koniec cytatu. Pozdrawiam.

 • Parsęta Data dodania: 10 lat temu Oceń: 4 + / -

  Ja mysle że nikt nie ma nic do Kuby,wygrał zawody i gratulacje mu za to ale także moim zdaniem jak nas widzą tak nas pisza pozdr.dla dura lex:)
  p.s
  Mam nadzieje ze alkohol nie był kupiony za kase z naszych składek.

 • trocka Data dodania: 10 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • karasek Data dodania: 10 lat temu Oceń: 6 + / -

  "jak nas widzą, tak nas piszą" na zdrowie koledzy

 • bronek3021 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 1 + / -

  Ja mając 16,17 lat wiedziałem jak smakuje alkochol myślę że wy też, nie róbmy z kogoś zaraz zdemoralizowanego małolata. Ciekawe który z was mając syna w podobnym wieku dałby obciąć rękę za przekonanie że nie miał alkocholu w ustach.Nie mowa tu o upijaniu się.Gratuluję zwycięzcy i komentatorom za trafienie w temat .Pozdrawiam.

 • pekape111 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 4 + / -

  Oczywiście, że małolatowi wolno, nie tylko łyk alkoholu na mistrzostwach okręgu, lecz także papieroska na ulicy lub w szkolnym WC, browarka w parku, mini draga i wszystkiego tego co można zmieścić pod pojęciem „mało, niewiele, odrobinę”, nieprawdaż kolego „trocka”. A żal gardło ściska o to, że wszystko odbywało się przy brawach, uśmiechach starszyzny wędkarskiej i organizatorów. Trocce gratuluje dobrego samopoczucia.

 • trocka Data dodania: 10 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • pekape111 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 4 + / -

  Trociowe Mistrzostwa Okręgu, to impreza naprawdę wysokiej rangi. Tym bardziej, że uświetniona obecnością prezesa okręgu i jego pucharem. Z tym, że na takiej imprezie nie podaje się na dzień dobry alkoholu w postaci grzańca. Tym bardziej dzieciom i młodzieży do lat 18. Bo oto na podium stoi 16-17 latek, obok butelka alkoholu. Na pewno ponaglany przez starszych wędkarzy( ktoś musiał butelkę otworzyć i nalać), stojąc na pudle, czy chciał, czy tez nie, musiał wypić kielich szampana. Ciekawe, co na ten temat powiedzą jego rodzice?
  Rozpijamy młodzież!!! I to wszystko pod czujnym okiem najwyższych władz koszalińskiego okręgu PZW. Fajnie byłoby otrzymać wyjaśnienie ZO. Co na to Zarząd Główny, może rzecznik coś na ten temat powie.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin