Falstart nad Parsętą

W sobotę 31 grudnia, nad Parsętą i zapewne nie tylko, rozpoczął się wzmożony ruch. Dziwne to o tyle, że wciąż obowiązywał zakaz spinningowania, ponieważ ostatni dzień roku był ostatnim dniem okresu ochronnego. Sobota nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy i nie można tu zastosować zapisów skracających okres ochronny. Jest jeszcze inna możliwość – samochody zaparkowane w pobliżu rzeki, widoczne na zdjęciach, należały do wędkarzy łowiących zgodnie z przepisami na przynęty roślinne, bądź sztuczne muchy.

Słowa uznania należą się strażnikom i wędkarzom, którzy tego dnia, od rana patrolowali brzegi Parsęty. Kilku spinningistów napotkanych nad rzeką zostało poinformowanych o wciąż obowiązującym okresie ochronnym. Najprawdopodobniej ich obecność nad wodą była spowodowana niewiedzą, a ściślej, złą interpretacją przepisów.

z życzeniami połamania kija w nadchodzącym 2012 roku

Dziękuję koledze Przemkowi Mikołajczykowi za zdjęcia i informacje