Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Morskie trociowanie

Ruch jak na Marszałkowskiej, tak w jednym zdaniu można opisać niedzielny poranek przy ujściu rzeki „Czerwona” w okolicy Ustronia Morskiego. Wodowane łodzie i pontony, brodzący spinningiści – to widok który z pewnością zastanawiał spacerowiczów, jest jednak w tym miejscu, normalnością o tej porze roku. Od 16 listopada bowiem, w czteromilowej strefie przybrzeżnej, na tej szerokości geograficznej polskiego wybrzeża, wolno łowić trocie. Przynajmniej nikt nie zabrania o nich marzyć, marznącym i zalewanym przez fale wędkarzom.

Pełni optymizmu byli również uczestnicy wspólnego wędkowania, zorganizowanego przez członków Sekcji Spinningowej kołobrzeskiego Koła, oraz koledzy którzy przyjechali na to łowisko z głębi kraju. Wśród spinningistów był mieszkaniec Krakowa i Poznania. Część z kolegów zakończyła wędkowanie przed południem, a ich efektem był jeden dorsz i flądra, które złowił Mariusz Chrzanowski. Po plaży krążyła również plotka, że jednemu ze spinningistów łowiących z pontonu udało się złowić dwie trocie. Te i inne wędkarskie opowieści, o taaakich rybach, dominowały przy ognisku, nad którym wspólnie pieczono kiełbaski.

Dotlenieni, najodowani, i zadowoleni ze wspólnie spędzonych kilku godzin, z nadzieją że następnym razem będzie lepiej, planujemy kolejne spotkanie.

z wędkarskim pozdrowieniem

Wiesiek Skólmowski

 

 

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (7)

 • wędkomaniak Data dodania: 10 lat temu Oceń: 1 + / -

  wedkomaniak

  bez powodzenia, wieczorem próbowałem się skontaktować z Mariuszem aby uzyskać info z pierwszej ręki. z tego co pamiętam, to dorszyk połakomił się na mało popularną w morskim spinningowaniu – obrotówkę. oczywiście wrócił do wody. Zapewne jutro Mariusz zdradzi nam swoją tajemnicę.

 • zdariusz Data dodania: 10 lat temu Oceń: 1 + / -

  A ten dorsz to na spin?

 • zdariusz Data dodania: 10 lat temu Oceń: 1 + / -

  A ten dorsz to na spin?

 • zdariusz Data dodania: 10 lat temu Oceń: 1 + / -

  A ten dorsz to na spin?

 • zdariusz Data dodania: 10 lat temu Oceń: 1 + / -

  Fajnie, że ten sposób wędkarstwa, zdobywa sobie coraz więcej zwolenników. Ja też dzisiaj nie mogłem być nad Czerwoną ale myślę, że takie spotkanie wpisze się w kalendarz morskiego trociowania i na kolejnym będę łowił z Kolegami.

 • korsarz Data dodania: 10 lat temu Oceń: 1 + / -

  Gratuluję udanego spotkania. Spacerując dzisiaj po plaży w Pobierowie zauważyłem (trudno było nie zauważyć) siatki łososiowe stojące bardzo blisko brzegu, można było bez problemu dorzucić do nich bez wchodzenia do wody. Wracając natknąłem się na 2 wędkarzy z Wrocławia idących na plażę z pełnym ekwipunkiem, uważali, że gdy tak blisko stoją siatki to rybka będąca w ich zainteresowaniu musi być w pobliżu. To co widzę na zdjęciach kol. Wieśka to prawdziwy sztorm w porównaniu z gladą jaka była tam, może udało im się przechytrzyć troć. Mam nadzieję, że podczas następnego wyjazdu będę mógł być z Wami.

 • Arciszewski Marcin Data dodania: 10 lat temu Oceń: 1 + / -

  balba

  było naprawde super kto nie zdecydował sie na wspólny wyjazd niech żałuje .planujemy kolejny wyjazd za tydzień tym razem będziemy podbijac międzyzdroje.pozdrawiam i zapraszam wszystkich chętnych

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin