Tylko i aż dwie trocie podczas sobotnich zawodów nad Parsętą

Czytając wcześniejsze zaproszenia na spinningowe soboty z członkami kołobrzeskiej sekcji, można odnieść wrażenie, że kilkudziesięciu spinningistów, w pogoni za nagrodami i tytułami, czesze rzekę od świtu do zmierzchu. Jednak czas w którym można łowić zgodnie z regulaminem, celowo jest tak wydłużany, tylko po to, aby każdy sympatyk spinningu mógł wziąć w nich udział. Jedni odwiedzają miejscówki rano, inni w południe, a jeszcze inni mogą dołączyć do pozostałych dopiero wieczorem.

Nie inaczej było w minioną sobotę, kiedy około godziny 19, jedni zaczynali obławianie ząbrowskich miejscówek, kolega Mundek Rożan, który przyjechał nad ten fragment Parsęty około 14, stanął na przeciwległym brzegu z kompletem troci, informując pozostałych, że poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko. Większość łowiących na tym odcinku odpięła przynęty i poszła w stronę Mundka by dowiedzieć się, jak udało mu się złowić w pobliżu linii wysokiego napięcia, dwie piękne ryby. Pozostali, zgodnie z przewidywaniami, pojawili się w okolicy mostu w Ząbrowie, około godziny 20. W śród wędkarzy, którzy przybyli na podsumowanie był Prezes Zarządu Okręgu PZW w Koszalinie, kol. Janusz Nyk, który swoją obecnością sprawił miłą niespodziankę.

Wspólne wędkowanie zakończono grillowanymi kiełbaskami, wodą mineralną i gratulacjami dla zwycięzcy, który w nagrodę za złowienie kompletu troci (51 i 56 cm) będzie miał opłacony udział w zawodach spinningowych w Sławnie, na Święcie Wieprzy i Grabowej.

z wędkarskim pozdrowieniem