Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Wędkarstwo, czy rybołówstwo?

W Kołobrzegu, na miejskim odcinku Parsęty od kilku dni można spotkać wędkarzy. W większości są to koledzy, którzy swój sprzęt zarzucają w nurt rzeki z nadzieją na złowienie węgorza, robiąc to zgodnie z przepisami.

Niestety są również „mięsiarze” dla których zapisy Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb nic nie znaczą. Wystarczy się wsłuchać w ich opowieści, by dowiedzieć się ile i jakie węgorze złowił każdy z nich.

Oczywiście tego typu opowieści nie są wykroczeniem, w przeciwieństwie do łowienia na trzy wędki, a takie przypadki (jak udokumentowane na zdjęciu) nie są tam rzadkością.

Posługując się tym przykładem, chcę wywołać dyskusję na temat zachowania innych wędkarzy. Czy każdy z nas, dbający o wizerunek Związku, nie będąc strażnikiem SSR, widząc tego typu łamanie przepisów, ma prawo i moralny obowiązek zareagować? 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • Radewicz Damian Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

    dmek

    To czy należy zareagować nie ulega wątpliwości, tylko pytanie jak?? Zwrócenie uwagi, często prowadzi utarczki słownej, czasami rękoczynów i innych nieprzyjemnych sytuacji, których każdy z nas chciałby uniknąć. Jak wiec reagować: dzwonić po PSR na pewno nie przyjadą, po SSR, po policję, straz miejską??? Brak reakcji, to społeczne przyzwolenie na działania "gumofilców", którzy i tak w naszym kraju czują się bezkarnie. Może niech starsi i bardziej doświadczeni koledzy wypowiedzą się na ten temat i udzielą nam kilku rad jak zachować się w przypadku ewidentnego i świadomego łamania RAPR.

  • Parsęta Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

    Oczywiscie moim zdaniem trzeba zareagowac tylko trzeba uważac na noże ups...kiedys taka sytuacja spotkała mnie na Czarnych Stawach w Niekaninie facet łapał na 4 wędki .Jeszcze bedac po drugiej stronie stawów słyszałem jak mi sie odgrazał:):)Przykra rzeczywistosc.Jak nie my będziemy reagowac to kto?Pozdrawiam.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin