Wędkarstwo, czy rybołówstwo?

W Kołobrzegu, na miejskim odcinku Parsęty od kilku dni można spotkać wędkarzy. W większości są to koledzy, którzy swój sprzęt zarzucają w nurt rzeki z nadzieją na złowienie węgorza, robiąc to zgodnie z przepisami.

Niestety są również „mięsiarze” dla których zapisy Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb nic nie znaczą. Wystarczy się wsłuchać w ich opowieści, by dowiedzieć się ile i jakie węgorze złowił każdy z nich.

Oczywiście tego typu opowieści nie są wykroczeniem, w przeciwieństwie do łowienia na trzy wędki, a takie przypadki (jak udokumentowane na zdjęciu) nie są tam rzadkością.

Posługując się tym przykładem, chcę wywołać dyskusję na temat zachowania innych wędkarzy. Czy każdy z nas, dbający o wizerunek Związku, nie będąc strażnikiem SSR, widząc tego typu łamanie przepisów, ma prawo i moralny obowiązek zareagować?