Festyn "Wędkarze dzieciom"

W sobotę 4 czerwca, nad Kanałem Drzewnym w okolicy ulicy Zygmuntowskiej w Kołobrzegu, odbył się festyn pod nazwą „Wędkarze dzieciom” zorganizowany przez Koło Miejskie Polskiego Związku Wędkarskiego w Kołobrzegu.

Do tegorocznej rywalizacji w zawodach spławikowych stanęło blisko trzydzieścioro dzieci, którzy w większości nad Kanał przybyli w towarzystwie rodziców i dziadków, tworząc tym samym wspaniałą rodzinną atmosferę. Wśród zawodników byli również czterej członkowie szkółki wędkarskiej z Robunia, którzy wraz ze swoim opiekunem przyjechali na zaproszenie organizatorów.

Słodyczy i kiełbasek z grilla starczyło dla wszystkich, podobnie jak nagród i upominków wędkarskich ufundowanych przez sponsorów. Poza zwycięzcami czterech konkurencji, którzy zostali nagrodzeni medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi, wszyscy uczestnicy zawodów dostali wędki teleskopowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu, które współfinansuje realizację tegorocznych projektów Koła Miejskiego PZW w Kołobrzegu.

Zarząd Koła, korzystając z okazji pragnie szczególnie podziękować Panu Tomaszowi Tamborskiemu za przybycie i osobiste wręczenie nagród, oraz Pani Lidii Markowskiej za pomoc w organizacji zawodów. Na wyróżnienie zasługuje również Pan Tomasz Kuchna dyrektor kołobrzeskiego oddziału Lukas Banku, właściciele hurtowni Rojan z Ząbrowa, firma Balsax z Kłodzka, poznańska firma  Jaxon, Okręg PZW w Koszalinie, Krzysztof Wyrwisz włąściciel sklepu wędkarskiego przy ulicy Portowej w Kołobrzegu, firma Szansa, oraz Andrzej Paruzel właściciel portalu wedkomania.pl, dzięki którym ten dzień pozostanie na długo w pamięci dzieci.

Niestety w tym zacnym gronie zabrakło władz miasta Kołobrzeg. W tym roku wydział Edukacji, Kultury i Sportu nie znalazł ani złotówki na dofinansowanie wędkarskiego dnia dziecka. Należy mieć nadzieję, że było to przeoczenie, a błąd zostanie naprawiony w przyszłym roku.

Wyniki zawodów:

Zawody spławikowe w kategorii do lat 11

1.      Dominika Ołów

2.      Mateusz Szoć

3.      Jakub Zub

Zawody spławikowe w kategorii do lat 14

1.      Patryk Zięba

2.      Marek Barwinek

3.      Krystian Zięba

Zawody rzutowe do tarczy Arenberga

1.      Paweł Monasterski

2.      Mateusz Szoć