BRAWO wędkarze!

Dzięki zaangażowaniu pracowników Wydziału Ochrony Środowiska Powiatu Kołobrzeskiego i poświęceniu mieszkańców, w tym roku w ekologicznej akcji sprzątania brzegów jezior i rzek, parków i lasów, ogółem wzięło udział 1600 osób, w tym kilkudziesięciu wędkarzy Koła Miejskiego PZW w Kołobrzegu i członków ich rodzin.

Wędkarze podzieleni na kilka grup sprzątali stawy w okolicy Niekanina; Niecieczę (prawy dopływ Parsęty) i przylegający do niej las; kilka mniejszych odcinków Parsęty i Kanał Drzewny w okolicy Hali Milenium i stadionu. Dzięki Ochotniczej Straży Pożarnej „Tryton”, która użyczyła swoją łódź, wędkarze tym razem, poza brzegiem, mogli uprzątnąć koryto Kanału. Ogółem, miłośnicy czystych wód zebrali blisko 100 dużych worków pełnych śmieci.

Tegoroczny Dzień Ziemi minął, nie zniknął jednak problem dzikich wysypisk w lasach, przydrożnych rowach i co dla wędkarzy najistotniejsze - z brzegów jezior i rzek.

Światełkiem w tunelu jest ilość tego typu akcji organizowanych w powiecie kołobrzeskim i coraz większa liczba uczestników. Już za dwa tygodnie dzięki firmie „Troton” z Ząbrowa, kilkaset osób weźmie udział w sprzątaniu Parsęty.

Wodom Cześć!