Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Nowi mieszkańcy Parsęty

W poniedziałkowe, deszczowe popołudnie wpuszczono do Parsęty kilka tysięcy małych lipieni, najdelikatniejszych i najpiękniejszych ryb z rodziny łososiowatych. Na obszarze naszego powiatu czterech członków Koła Miejskiego PZW łącznie do rzeki wpuściło 3 tysiące około 10 cm rybek, które w niedalekiej przyszłości staną się celem wypraw wędkarskich, przede wszystkim muszkarzy.

To czy ryby osiągną wiek dojrzały zależy jednak od wielu czynników, również od służb ochraniających rzekę i jej zasoby. Nagminnie bowiem łamany jest zapis Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb z którego wynika, że lipienie można łowić tylko przy pomocy przynęt sztucznych, a tajemnicą poliszynela jest stosowanie przez wielu nieuczciwych wędkarzy popularnego i skutecznego serka, którego używanie w przypadku łowienia tych szlachetnych ryb jest zabronione i powinno być karane.

Z wędkarskim pozdrowieniem

Wiesiek Skólmowski

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

 • wędkomaniak Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  wedkomaniak

  W maksymalnym skrócie:
  Od starego mostu w Karlinie do mostu na trasie Ząbrowo-Pustary można łowić na przynęty roślinne już od 1 stycznia, od 1 czerwca do 30 września można łowić również na przynęty zwierzęce. Natomiast od mostu na trasie Ząbrowo-Pustary do rowka melioracyjnego przy fabryce domów w okresie od 01 stycznia wolno tylko używać przynęt sztucznych. Od 1 czerwca do 30 września wolno używać również przynęt roślinnych i zwierzęcych.
  Na całej długości Parsęty od 1 stycznia do 30 września oczywiście wolno spinningować.
  W trakcie okresu ochronnego troci i łososi jest udostępniony dla wędkarzy odcinek Parsęty od starego mostu w Karlinie do mostu na trasie Ząbrowo-Pustary. W tym okresie wolno łowić tylko na sztuczne muchy i przynęty roślinne, jednocześnie zakazana jest metoda spinningowa. Niektórzy interpretując ten przepis na swój sposób łowią lipienie na serek, a to jest zabronione, ponieważ lipienie wg RAPR można łowić tylko na sztuczne przynęty!

 • Radewicz Damian Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  dmek

  Niech mnie ktoś oświeci, to jak to jest?? na całym odcinku Parsęty można łowić tylko i wyłącznie na przynety sztuczne, a co z przynentami roślinnymi np. kukurydza??