Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

TROCIE Z MORSKIEGO BRZEGU W OKOLICY KOŁOBRZEGU

Już chyba nikogo nie dziwią wędkarze rozstawieni od pierwszych godzin nowego roku nad brzegami pomorskich rzek. To widok do którego przywykli przez lata mieszkańcy północnych obszarów naszego kraju.

0

Natomiast spinningiści brodzący o tej porze roku po pas w morzu, których nie rzadko zalewają fale, to dla wielu obserwatorów szok. Ten rodzaj wędkarstwa przeżywa boom i musimy się pogodzić z tym, że takich „twardzieli” będzie coraz więcej na polskim wybrzeżu. By zasmakować tej wciąż mało popularnej w Polsce metody wędkarskiej, spinningiści pokonują dziesiątki i setki kilometrów. W poszukiwaniu emocji często odwiedzają Bornholm i Gotlandię, gdzie kamieniste brzegi gwarantują spotkanie z trociami. Na szczęście okazało się, że na polskim wybrzeżu też są miejsca gdzie można przeżyć niezapomniane chwile jakie daje walka z silną trocią. Internet i magazyny wędkarskie są pełne teorii na ten temat ale jeżeli ktoś chciałby spróbować zimowego brodzenia w morzu to powinien „trociową inicjację” odbyć u boku doświadczonych spinningistów. To naprawdę niebezpieczne, ekstremalne wędkarstwo, do uprawiania którego, mimo wszystko, zachęcam.

Na zakończenie pragnę wyjaśnić wszystkim zainteresowanym, że trocie w morzu w strefie przybrzeżnej w okolicach Kołobrzegu (podobnie jak w zachodniej części polskiego wybrzeża) można łowić już od 16 listopada na podstawie zezwolenia wydanego przez Okręgowego Inspektora Morskiego. W Kołobrzegu siedziba tej instytucji mieści się przy ulicy Węgorzowej, a całoroczne zezwolenie połowowe kosztuje około 50 zł.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • wędkomaniak Data dodania: 12 lat temu Oceń: 1 + / -

  wedkomaniak

  Jeżeli nie lubisz łowienia ryb w tak ekstremalnych warunkach polecam majowe wyprawy z podobnym sprzętem na belony.

 • Stanisław Data dodania: 12 lat temu Oceń: 1 + / -

  majster

  Też bym sprubował ale latem zimą nie pozwolą ręce zamarzają bardzo szybko

 • serir Data dodania: 12 lat temu Oceń: 1 + / -

  Ryby piękne, ale piękniejsze są te dwie fotki pokazujące fragmenty wybrzeża. Czysta poezja.