Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Koncert Andrzeja – Świdwin, jezioro Bystrzno Małe.

W dniu 21 maja 2017 roku na jeziorze Bystrzno Małe odbyły się XV Okręgowe Zawody Spinningowe o Puchar Starosty Powiatu Świdwińskiego. Koło Miejskie PZW w Kołobrzegu reprezentowane było przez kilku wędkarzy widocznych na zdjęciach pod poniższym tekstem. Po przybyciu na miejsce nie było zaskoczenia, prawie sami znajomi – wędkarze z którymi spotykamy się na różnych zawodach jak i podczas wypadów indywidualnych ze spinningiem.

Tradycyjnie, po powitaniu przybyłych na miejsce zbiórki uczestników, kawie i  słodkim poczęstunku nadszedł czas na odprawę techniczną której dokonał Sędzia Główny zawodów kol. Jan Kujawski, na zakończenie dając sygnał do startu. Od tego momentu rozpoczął się tytułowy koncert kol. Andrzeja Żołnierczuka, który trwał przeszło godzinę. Po dojściu na miejscówkę, już po kilku pierwszych rzutach zanim wraz z Adamem,  bratem Andrzeja zdążyliśmy założyć przynęty Andrzej krzyknął – siedzi – mając na kiju szczupaka, który niestety pokazał się nam i spadł  - oceniliśmy go na 75+.  Po kilkunastu kolejnych rzutach Andrzej wyciąga szczupaka mierzącego 53,5 cm, następnie króciaka o długości 45 cm, kolejny szczupak skutecznie wyholowany o dł. 57,5 cm, po czym Andrzej ma na kiju jeszcze dwie ryby mierzące pow. 50cm, które nie trafiły do sędziów  - nie będę pisał dlaczego – może kiedyś sam o tym opowie?. O starcie moim oraz Adama można powiedzieć tylko tyle, że byliśmy tego świadkami, i nic więcej – złamana wędka, brak punktowanych ryb, dwa około 30 cm „króciaki” – to cały dorobek. Po zdaniu kart startowych i podsumowaniu naszych zmagań Sędzia Główny zawodów ogłosił wyniki. W zawodach które odbyły się na „żywej rybie” przedstawiono do miary 9 szczupaków złowionych przez siedmiu zawodników, (najdłuższy szczupak mierzył 65,7cm), oraz około 30 okoni ( w tym dwa okonie o dł. 33cm).

Pierwsze siedem miejsc w klasyfikacji zajęli szczupakowcy, na 8 miejscu uplasował się kol. Marcin Tyburski – który przechytrzył 9 okoni – co dało mu 970 pkt.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce (dwa szczupaki, puchar za najdłuższą rybę) z wynikiem 2800 pkt. zajął kol. GOŁOD Bartłomiej ze Sławoborza , II miejsce kol. ŻOŁNIERCZUK Andrzej z Koła Miejskiego PZW w Kołobrzegu z wynikiem 2100 pkt. (dwa szczupaki), III miejsce TAŃSKI Marek z koła PZW Wodnik Świdwin uzyskując 1200 pkt. (jeden szczupak).

Upominek dla najstarszego uczestnika zawodów otrzymał kol. Edmund ROŻAN, członek Koła Miejskiego, z pełną odpowiedzialnością można rzec – legenda kołobrzeskiego (i nie tylko) spinningu.

Wszystkim punktującym gratulujemy! Super spotkanie ze znajomymi, dobra organizacja, smaczne jedzenie, sprzyjająca pogoda, cóż więcej trzeba.

Już za kilkanaście dni kolejne zawody na które się wybieramy.

 

 

Z wędkarskim pozdrowieniem

 

        Jan Bonczkowski

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin