Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Dzieci szczęśliwe – Wędkarski Dzień Dziecka za nami.

 

W dniu 4-go czerwca br. nad stawami w Niekaninie odbył się Wędkarski Dzień Dziecka z Kołem Miejskim PZW w Kołobrzegu.

Pomimo tego, że pogoda nie rozpieszczała uczestników spotkania (przelotne opady deszczu oraz przenikliwy wiatr) dzieciaczki nie wystraszyły się i wraz z opiekunami przybyły na miejsce zbiórki. Początek spotkania to słodko-owocowy poczęstunek.

Zabawę rozpoczęliśmy od zadań zręcznościowych – rzut kulą zanętową do celu oraz rzuty na celność z wykorzystaniem wędki i ciężarka. Już w tym momencie w uczestnikach zabawy odezwał się zew rywalizacji.

Następnie dzieci zapoznały się z zagadnieniami związanymi z ekologią, prawidłowym przygotowaniem zanęty wędkarskiej, samodzielnym formowaniem kul zanętowych oraz sposobami nęcenia łowiska.

Punktualnie o godz. 11.00 po wcześniejszym rozlosowaniu stanowisk wędki poszły w ruch i rozpoczęła się zasadnicza część spotkania.

Po dwugodzinnej rywalizacji w dwóch kategoriach wiekowych wyłoniono zwycięzców.

W kategorii wiekowej do lat 10-ciu I miejsce zajął Oskar Żołnierczuk, II miejsce Łukasz Pawlak (Łukasz przechytrzył najdłuższą rybę zawodów – okoń 15,5 cm), III miejsce – Bartosz Nowicki.

W kategorii 11-14 lat I miejsce zajęła Wiktoria Greczyńska, II miejsce zajął Piotr Kozłowski, a III Wiktor Kubacki.

Najmłodszą uczestniczką zawodów była Amelka Kruk uhonorowana dyplomem okolicznościowym.

Puchary dla zwycięzców, dyplomy, nagrody rzeczowe to stały element zawodów wędkarskich który i tym razem miał miejsce. Wszystkie dzieci otrzymały medale okolicznościowe oraz różne drobiazgi wędkarskie, wśród uczestników rozlosowano także wędkę, podbierak, siatki wędkarskie, filmy o tematyce wędkarskiej.

Bardzo ważnym elementem spotkań integracyjnych dającym dużo radości naszym milusińskim jest wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku, co widać na załączonych zdjęciach.

Na zakończenie każde z uczestniczących w zawodach dzieci otrzymało paczkę ze słodyczami , owocami, sokami po czym z uśmiechem na twarzach udały się do domów.  

Ten uśmiech to największa nagroda dla nas wszystkich!

 

 

Z wędkarskim pozdrowieniem

        Jan Bonczkowski  

 

W tym miejscu chciałbym gorąco podziękować kol. Zygmuntowi Zaborskiemu, kol. Rafałowi Piotrowskiemu z firmy Dobre Meble, kol. Michałowi Jania właścicielowi sklepu wędkarskiego oraz Andrzejowi Żołnierczuk za okazaną pomoc i wparcie w organizacji zawodów

.

W imieniu dzieci oraz własnym DZIĘKUJĘ!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (1)

  • Bonczkowski Jan Data dodania: 4 lata temu Oceń: 2 + / -

    bonczkow

    Więcej zdjęć w zakładce NASZE GALERIE po prawej stronie

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin