Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Łowiliśmy z „Mistrzem”.

Karol Gorczyca z pierwszym szczupakiem

Tytułowy mistrz to kolega Karol Gorczyca. Wraz z Michałem Jania skorzystaliśmy z zaproszenia Karola do wspólnego wypadu na ryby. Liczyliśmy się z tym, że 3-go maja w dzień świąteczny, wolny od pracy na wodzie będzie spora konkurencja, i tak też było. Gdy dotarliśmy nad wodę na jeziorze było już kilka łódek. Ze znalezieniem szczupaków zdaliśmy się na Karola. Już po kilkudziesięciu rzutach Karol zaciął szczupaka nie pozostawiając żadnych złudzeń do kogo będzie należał dzień. Łącznie złowiliśmy pięć szczupaków, trzy Karol, a ja z Michałem po jednym. Wszystkie ryby były w przedziale 75-80 cm. Oprócz ryb wyjętych „na kiju” mieliśmy jeszcze takie które wygrały z nami. Karol spiął dwie ładne sztuki, a ja z Michałem po sztuce. Krótko mówiąc odebraliśmy od gospodarza wypadu, właściciela łódki lekcję pokory.

Ryby Karola wróciły do wody, natomiast ja i Michał zabraliśmy złowione przez nas ryby.

 

Krótko o przepisach:

 

Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Gospodarstwie Rybackim Mielno osoby dokonujące amatorskiego połowu ryb w wodach Gospodarstwa zobowiązane są do znajomości przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym z dnia 18 kwietnia 1985 roku z późniejszymi zmianami i przepisów wykonawczych do tej ustawy. (Dz.U. 1985 nr 21 poz. 91).

Osoby dokonujące amatorskiego połowu ryb w wodach Gospodarstwa zobowiązane są do przestrzegania regulaminu amatorskiego połowu ryb.

Rozporządzenie ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 listopada 2001 roku w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie (Dz. U. z dnia 4 grudnia 2001 r.) 

 

W wyżej wymienionych aktach prawnych znajdują się zapisy o wymiarach oraz okresach ochronnych poszczególnych gatunków ryb, jak również o limitach ilościowych.

 

Miłej lektury życzę

 

Z wędkarskim pozdrowieniem

 

        Jan Bonczkowski   

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (1)

  • banita Data dodania: 4 lata temu Oceń: -3 + / -

    Rozwiń

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin