Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Nad stawami jest czysto, i niech tak zostanie !!!

 

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi na terenie naszego powiatu odbywała się trzydniowa akcja „Sprzątamy wokół naszych jezior i rzek”, której celem było promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie i oczywiście uprzątnięcie Ziemi Kołobrzeskiej. Łącznie w dniach 21-23 kwietnia wzięło w niej udział około1600 osób!

Akcja „Sprzątamy wokół naszych jezior i rzek” dofinansowana była ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Jej koordynatorem w naszym regionie był Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu.

W tym roku nasi członkowie siły i środki skierowali w sobotę nad stawy w Niekaninie.

Dzięki zaangażowaniu członków Koła Miejskiego PZW w Kołobrzegu    w ciągu trzech godzin, nad dwoma stawami zebraliśmy kilkanaście (120-litrowych) worków śmieci.

Pocieszające jest to, że z roku na rok śmieci nad stawami jest coraz mniej – jeszcze kilka lat temu podczas takiej akcji zebraliśmy przeszło 100 worków.

W tym miejscu dodać należy, że nie są to tylko śmieci pozostawione przez wędkarzy i odpoczywających tam ludzi. Sporą część zawartości worków stanowią odpady komunalne pochodzące z gospodarstw domowych i podrzucone nad stawy niczym kukułcze jaja.

Reprezentantom wszystkich pokoleń serdecznie dziękuję. W imieniu wędkarzy korzystających z tego łowiska, dziękuję także Starostwu Powiatowemu w Kołobrzegu, na koszt którego wszystkie zebrane śmieci zostaną wywiezione i zutylizowane.

 

 

Z wędkarskim pozdrowieniem

        Jan Bonczkowski

 

 

PS. Ze względu na pracę i zobowiązania zawodowe nie wszyscy członkowie naszego koła mogli uczestniczyć w akcji ekologicznej. Wśród nich znalazł się kol. Adam Żołonierczuk – świetny wędkarz, który w wolnych chwilach nie zapomina o wędkowaniu. Prezentowany na zdjęciu zębacz to Jego kolejna zdobycz.

 

 

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • Bonczkowski Jan Data dodania: 4 lata temu Oceń: 2 + / -

    bonczkow

    Dodałem kilka nowych zdjęć z akcji ekologicznej upamiętniającej Międzynarodowy Dzień Ziemi. Rośnie proekologiczne "młode pokolenie".

  • Bonczkowski Jan Data dodania: 4 lata temu Oceń: 4 + / -

    bonczkow

    W informacji zapomniałem dodać, że "brzydal" ze zdjęcia został złowiony daleko na północy w wodach oceanu Atlantyckiego - Islandia. Zdjęcie oddaje surowość tego miejsca.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin