Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Ekologiczny XXIX Memoriał

 

     W sobotę 4-go marca w przeddzień zawodów miejsce zbiórki zawodników zostało przez członków Koła Miejskiego PZW posprzątane i przygotowane na przyjęcie gości – niestety, było co robić, na szczęście pogoda dopisała.

 W trakcie trwania XXIX Memoriału Wiktora Wierzbickiego przeprowadzona została po raz ósmy akcja ekologiczna polegająca na sprzątaniu brzegów Parsęty – każdy z zawodników udających się nad wodę otrzymywał worek na śmieci. Zawodnicy będąc na łowisku zbierali śmieci, następnie wracając przynosili je na miejsce zbiórki (efekty  zbiórki widoczne są na załączonych zdjęciach).

Wśród uczestników którzy przynieśli na miejsce zbiórki worki z zebranymi śmieciami rozlosowane zostały nagrody w postaci kalendarzy, pendrive, trzy 30 dniowe licencje połowowe na Parsętę (nagrody przekazane przez Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty), kija spinningowego, rejsów na dorsza, odzieży oraz przynęt wędkarskich.

Na uwagę zasługuje fakt, że akcja jak co roku cieszyła się sporym zainteresowaniem startujących, smuci natomiast to, że takie akcje nadal są potrzebne. Wśród zebranych odpadów znajdowały się wszelkiego rodzaju odpady komunalne od puszek i butelek, po opony, obudowa telewizora, znalazła się również mała lodówka - niestety niesprawna.

Po zakończeniu zawodów, gdy wszyscy goście opuścili już miejsce spotkania rozpoczął się kolejny etap dla organizatorów – uprzątnięcie terenu. Teren został bardzo dokładnie oczyszczony z wszelkiego rodzaju odpadów po organizacji zawodów. Porozstawiane na terenie kosze i worki na śmieci spowodowały, że na zakończenie nie mieliśmy zbyt wiele pracy – za co szczerze dziękujemy uczestnikom. Stan w jakim pozostawiliśmy parking widoczny jest na załączonych zdjęciach.

W imieniu organizatorów chciałbym jeszcze raz podziękować Panu Grzegorzowi Starczyk - wójtowi Gminy Dygowo za spowodowanie, że służby komunalne gminy wywiozły zebrane śmieci tam gdzie ich miejsce – na wysypisko.

 

 

Z wędkarskim pozdrowieniem

 

         Jan Bonczkowski

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.