XXIX Memoriał Wiktora Wierzbickiego - PODSUMOWANIE

Ogólnopolskie Zawody Spinningowo Muchowe organizowane zawsze w pierwszą niedzielę marca  dla łowców troci w ramach Memoriału Wiktora Wierzbickiego przeszły do hostorii. Nad marcową Parsętę przybyło wielu znakomitych trociarzy, by połowić ryb i wspomnieć patrona imprezy - wieloletniego prezes Koła Miejskiego PZW  w Kołobrzegu, człowieka z piękną wojenną historią.

5 marca br., około 150 uczestników wędkowało na kilkudziesięciokilometrowym odcinku Parsęty -  od źródeł rzeki do mostu kolejowego w Kołobrzegu. Tradycyjnie Zawodnicy spotykali się o godzinie 07.00 na parkingu leśnym  przy moście na trasie Pustary-Ząbrowie.

Po pięciogodzinnej rywalizacji, a raczej wędkowaniu w przyjacielskiej atmosferze, do komisji sędziowskiej zgłoszono 3 trocie powyżej półmetrowej długości, gdyż tylko takie były punktowane. Najdłuższa ryba mierzyła 67,3cm , druga w kolejności   63,0 cm, a trzecia 57,1 cm.

Po powrocie do obozowiska na uczestników zawodów oraz zaproszonych gości czekały przygotowane dania, podane przez naszych sympatycznych kolegów, którzy w tym roku – tak jak „szefowie znakomitych kuchni” -  zebrali od uczestników pochwały za profesjonalnie wykonaną pracę. Serwowano m.in. gulasz, grochówkę, podana była również karkówka, kiełbaska na gorąco… kiełbaska z ogniska. Nie zabrakło też przygotowanego stołu dla tradycjonalistów z pysznym domowym smalcem, a dla łasuchów domowego ciasta. Napoje ciepłe i zimne wydawane były bez ograniczeń, poza jednym wyjątkiem, puszkami sponsora strategicznego „Turnieju Czterech rzek” – Kampanii Piwowarskiej SA.

W puli tegorocznego Memoriału był rejs na duńską wyspę Bornholm, bilety na rejsy wędkarskie na dorsza po Bałtyku, licencje na wędkowanie nad Parsętę, talony do wykorzystania w sklepach wędkarskich, wędki, kołowrotki, czapki, rękawiczki , odzież….  Oczywiście najlepsi zostali udekorowani okazałymi statuetkami łososi!

Część nagród została rozlosowana wśród wszystkich uczestników akcji ekologicznej sprzątania brzegów rzeki, od ośmiu  lat odbywającej się równolegle z memoriałem. Ich efekt widoczny jest na zdjęciach. Z jednej strony cieszy fakt zmniejszenia ilości śmieci na brzegach, z drugiej jednak przeraża bezmyślność ludzi w dalszym ciągu porzucających tam między innymi szklane butelki, puszki czy opony….

W ceremonii zakończenia tegorocznej imprezy uczestniczyli m.in.:

Pan Janusz Gromek – Prezydent Miasta Kołobrzeg, Pani Helena Rudzis – Gruchała Wicestarosta Powiatu Kołobrzeskiego, Pan Grzegorz Starczy – Wójt Gminy Dygowo.

Podkreślenia wymaga fakt, iż Memoriał Wiktora Wierzbickiego rozgrywany jest w ramach Turnieju Czterech Rzek im. Jana Meyera i jest trzecią odsłoną tegorocznego turnieju.

Na zakończenie, w imieniu całego zespołu przygotowującego tegoroczny Memoriał bardzo dziękuję wszystkim za przybycie. Nie znam słów, które są w stanie wyrazić naszą wdzięczność za wsparcie udzielone przez sponsorów.

Jeszcze raz Dziękuję Wszystkim!!!

Prezes Zarządu Koła Miejskiego PZW w Kołobrzegu

Łukasz Sęczkowski

Wyniki końcowe XXIX Memoriału Wiktora Wierzbickiego:

I –  Andrzej Grela Kołobrzeg

II Stanisław Paszko – Towarzystwo Miłośników Parsęty

III Szymon Piekarski – Towarzystwo Miłośników Rzeki Iny i Gowienicy

XXIX Memoriał Wiktora Wierzbickiego odbył się dzięki:

Współorganizatorowi : Związkowi Miast i Gmin Dorzecza Parsęty

Nadleśnictwu Gościno

Urzędowi  Miasta Kołobrzeg – Prezydent Miasta Kołobrzeg  Pan Janusz Gromek

Starostwu Powiatowemu w Kołobrzegu – Starosta Kołobrzeski Pan Tomasz Tamborski

Urzędowi Gminy Dygowo – Wójt Gminy Dygowo Pan Grzegorz Starczyk