Nikogo nie chcemy wprowadzać w błąd

Zmiana użytkowników rybackich Parsęty i Wieprzy trwała od stycznia bieżącego roku i wydawać by się mogło, że wszyscy są na bieżąco informowani. Okazuje się, że jest to mylne twierdzenie, co swoje potwierdzenie znalazło w treści rozmów i korespondencji mailowej z ostatnich kilkunastu dni. Śmiem twierdzić, że wielu naszych członków dalej nie rozumie całego procesu, dlatego w kilku zdaniach postaram się to wyjaśnić.

Nasze koło, podobnie jak wszelkie inne działające w ramach okręgu koszalińskiego PZW od stycznia br nie sprzedaje już zezwoleń na Parsętę i Wieprzę. Przez kilka miesięcy pomagaliśmy jedynie załatwić bezpłatne zezwolenia wydawane przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie, pełniącego okresowo rolę użytkownika obu rzek.

Proszę zwrócić uwagę, że legitymacja członkowska PZW i roczna opłata okręgowa upoważnia do wędkowania na podanych w rejestrze amatorskiego połowu ryb akwenach i nie ma tam już Parsęty i Wieprzy, podobnie jak na wykazie zamieszczonym na internetowej stronie okręgowej. Pomimo to, niejako z przyzwyczajenia wielu wędkujących dalej wybiera się na brzegi Parsęty i Wieprzy, uparcie twierdząc, że mają przecież wykupione tegoroczne składki, a w chwili ich opłacania nikt ich nie informował o zmianach. Skarbnicy w kołach i sklepach wędkarskich sprzedają je w dalszym ciągu, ponieważ pozostało około trzech tysięcy hektarów innych akwenów, w tym zaliczanych do wód górskich rzek: Radwi, Błotnicy, Dębosznicy, czy też Grabowej. Zezwolenia wykupione w tym roku upoważniają też do uprawiania wędkarstwa w siedmiu innych okręgach z którymi Koszalin na podpisaną umowę. Trudno więc się dziwić, że dalej to robią.

Pamiętajmy jednak, że aby legalnie amatorsko wędkować nad Parsętą i Wieprzą, od 21 lipca 2016 roku musimy posiadać zezwolenie wykupione u nowych dzierżawców obu rzek, oraz kartę wędkarską, bardzo często myloną z legitymacją PZW.

Prezes Zarządu Koła

Wiesław Skólmowski

PS

Jeżeli kolega, który wniósł opłaty do PZW poprzez nasze koło w maju br, czuje się oszukany, proszę o złożenie wniosku do Zarządu Koła w tej sprawie. Obiecuję, że sprawa będzie rozpatrzona na najbliższym posiedzeniu Zarządu.