Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

XIX Święto troci i łososia

W miniony weekend Parsęta była miejscem rywalizacji 92 osób uczestniczących w XIX Ogólnopolskich zawodach spinningowo-muchowych, które pod nazwą „Święto troci i łososia” organizują koledzy z Towarzystwa Miłośników Parsęty.

Przy palącym słońcu i niskich stanach wody w rzece trudno oczekiwać rekordowych wyników, zawłaszcza w przypadku troci i łososi, punktowanych w zawodach, dlatego cztery ryby zwycięzców cieszyły co najmniej podwójnie.

W tym roku dwa pierwsze miejsca zajęli przedstawiciele młodego pokolenia z Towarzystwa Miłośników Rzek Iny i Gowienicy - Marcin Budniak (troć 79,1 cm) i Mikołaj Jezierski (troć 73,4 cm), a dwa pozostałe weterani białogardzkiego wędkarstwa, przedstawiciele gospodarzy, członkowie Towarzystwa Miłośników Parsęty - Janusz Kasiński (troć 68,7 cm) i Mieczysław Kośka (troć 57 cm). Cała czwórka złowiła ryby powyżej hydroelektrowni w Rościnie, co ewidentnie potwierdza skuteczność przepławki.

Pod względem organizacyjnym i cateringowym zawody były przygotowane na 5+. Był to wynik ogromnego zaangażowania członków TMP przed zawodami, którym udało się załatwić rekordową liczny sponsorów. Jednak aby cały Turniej „Czterech rzek” im Jana Meyera przebiegał na najwyższym poziomie konieczne jest spotkanie przedstawicieli wszystkich imprez odbywających się w ramach tego cyklu, tak przynajmniej ustalili obecni nad Parsętą reprezentanci organizatorów pozostałych zawodów, tym bardziej, że od trzech lat takiego nie było. Liftingu wymaga przede wszystkim regulamin.

Z wędkarskim pozdrowieniem

Wiesław Skólmowski

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.