Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Wędkarska noc Kupały

Zgodnie z planem, w sobotę 20 czerwca o godzinie 17:00, na łowisku Niekanin rozpoczęła się wędkarska noc Kupały. Były to pierwsze zawody gruntowe rozegrane pod tą nazwą w naszym kole. Intencją pomysłodawców było ściągnięcie miłośników wędkarstwa gruntowego wraz z rodzinami, aby obok wędkujących, kobiety i dzieci mogły kultywować tradycje, polegające na pleceniu i puszczaniu wianków. Ta część imprezy udała się dzięki obecności Pani Mikołajczyk, pod okiem której dziewczynki wykonały wyjątkowe kompozycje i puściły je na wodę.

W części wędkarskiej do rywalizacji przystąpiło 16 zawodników, w fantastycznych nastrojach rozstawiających swoje zestawy do wieczora. Około godziny 21:15 żarty się skończyły. O tej porze Jarek Kuchnio, najmłodszy uczestnik zawodów, złowił amura o wadze 2,55 kg. Do połowy nocy jego zdobycz była największą złowioną rybą. Lider zmienił się dopiero około godziny 1:20. Po udanym holu, karpia o wadze 5,52 kg podebrał Tomasz Nieciecki.

Niestety, ostatnie godziny tegorocznej wiosny były mało łaskawe dla wędkujących i biwakujących nad stawem w Niekaninie. Silny wiatr i padający od połowy zawodów deszcz dawał się wszystkim we znaki, mimo to zawodnicy do ostatniego gwizdka sędziego, kończącego o 8:30 rywalizację, liczyli na zmiany w klasyfikacji. Każdy mógł złowić rybę dającą zwycięstwo, jednak dzięki złowionym leszczom i linowi, największe szanse na roszadę wśród najlepszych miał Przemek Mikołajczyk. Ostatecznie jednak zdobył tytuł II Wicemistrza Koła, ustępując Jarkowi Kuchnio z tytułem I Wicemistrza. Gruntowym Mistrzem Koła Miejskiego PZW w Kołobrzegu został Tomasz Nieciecki. Najlepsi zawodnicy zostali dopisani do tegorocznej klasyfikacji wędkarza roku, otrzymali także pamiątkowe puchary i nagrody. W ręce wszystkich wędkarzy trafiły upominki ufundowane przez firmę Balsax.

Prezes Zarządu Koła

Wiesław Skólmowski

 

Kilkadziesiąt zdjęć z Nocy Kupały można obejrzeć pod adresem:

http://www.1479.pzw.org.pl/galeria/miniatury/15053

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (4)

 • pzwuski Data dodania: 6 lat temu Oceń: 2 + / -

  Wpaniała impreza! Połączenie sportowej rywalizacji z piknikiem rodzinnym. Oby takich więcej imprez.

 • pzwuski Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  Tak, wydra pływa i poluje na ryby. Nic nie można poradzić.

 • karasek Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  tym razem obowiązki nie pozwoliły mi na start ale widzę że pływają tam ryby. czy to prawda co mówią o wydrze na tym jeziorku?

 • agna Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  Uprzedzając co niektórych gratuluje wytrwalosci i ładnych ryb..ciekawe ile kolo uzbieralo na zarybienia z startowego by wpuścić tak ładne rybki.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin