Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Niedzielne ryby

Piękna, słoneczna pogoda, na okolicznych łowiskach przyczyniła się do dużej niedzielnej frekwencji. Nad dwoma stawami w Niekaninie nie zabrakło pasjonatów spławika i gruntu, chociaż przeważali wędkujący na „ciężką artylerię”. Koledzy, którzy nastawili się na wędkowanie z gruntu mieli powody do radości. Na dowód, na otrzymanych zdjęciach, prezentujemy złowione tą metodą ryby.

Spławikowcy też nie powinni narzekać. Dominowała drobnica, jednak ładnego lina złowił jeden z najlepszych w okolicy spławikowców młodego pokolenia. Kamil Kubok, wędkujący pod okiem taty, wyholował na tyczkę lina prezentowanego na zdjęciu.

 

Kilku naszych kolegów brodziło też w zimnym Bałtyku. Ich celem były przede wszystkim belony, jak zwykle łowione w trakcie kwitnięcia rzepaku. Wyniki były różne, jednak zdecydowanie lepiej wypadli spinningiści, którzy wybrali zachodnie plaże naszego powiatu.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • Skólmowski Wiesław Data dodania: 6 lat temu Oceń: 4 + / -

  rozpędziłem się łowiskiem "no kill" - nad stawem południowym oczywiście nie wolno zabierać karpi i szczupaków, z wszystkimi innymi gatunkami ryb wędkujący postępują zgodnie z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb.
  Dodam jedynie, że od stycznia 2014 roku wymiar ochronny lina obowiązujący nad wszystkimi wodami okręgu ustalono do 30 cm, a wszystkie zawody wędkarskie na terenie koszalińskiego okręgu PZW od 01 czerwca 2013 roku muszą być rozgrywane na tzw żywej rybie.

 • Skólmowski Wiesław Data dodania: 6 lat temu Oceń: 4 + / -

  Zwróćcie proszę uwagę, że łowisko Niekanin zostało stworzone (a przynajmniej została podjęta taka próba) aby dać możliwość zaspokojenia oczekiwań skrajnie różnych postaw wędkujących i umożliwić uprawianie wędkarstwa zwolennikom jak również przeciwnikom metody „złów i wypuść”.
  Nad stawem północnym (leżącym bliżej szosy) wędkowanie uprawia się wg Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb z jedynym obostrzeniem w postaci zakazu wędkowania z jednostek pływających.
  Nad stawem południowym od wiosny br, na podstawie okręgowej Uchwały nr 37/ZO/2015, wszystkich wędkujących w tym miejscu obowiązuje regulamin łowiska, który w pewnym sensie ma pokazać skuteczność takich kroków.
  Jest to pilotażowy projekt, który powinien w niedalekiej przyszłości zobrazować różnice i sens organizacji łowisk „no kill”. Chociaż początki są trudne należy wierzyć, że coraz więcej osób włączy się w tworzenie tego miejsca i będzie także o nie dbało pod względem czystości i walki z nieetycznymi wędkarzami (o kłusolach nie wspomnę).
  Przypominam nr tel SSR pod który należy zgłaszać zaobserwowane łamanie przepisów - 601449614

 • wojtekk3 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 3 + / -

  Było kilku (w tym i ja)co nic nie złowili ,czyli i nic by nie zabrali ,bo nie było co ,więc jaka różnica złapać wypuścić i nic nie zabrać?Ano taka że przy tym drugim można zaznać małej adrenalinki ,pobyt uwiecznić zdjęciami z pięknymi rybami i nie nudzić się podczas całej zasiadki .
  Wczoraj tym kilku wędkarzom ciężko było umysłem ogarnąć regulamin na tablicach ,gdzie odstępowali od znaków z lekko zbulwersowani . Jeden taki cwaniaczek ,rencista podjechał nowym samochodem i się tłumaczył że jego nie stać na wypuszczanie ryb ,bo on płaci 250 zł PZW i musi zabierać połów.
  Mam nadzieję że z trudem ,ale uda nem się przekonać tych ludzi aby zmienili pogląd na to łowisko i każdy wtedy sobie połowi.
  Gratulacje złowionych rybek :-)

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin