Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Wędkarski Dzień Dziecka

W niedzielę, 31 maja, w zawodach wędkarskich zorganizowanych przez Koło Miejskie Polskiego Związku Wędkarskiego w Kołobrzegu z okazji obchodów Dnia Dziecka, wzięło udział prawie trzydzieścioro dzieci. Biorąc pod uwagę rodziców, opiekunów i organizatorów, łącznie nad południowy staw w Niekaninie przybyło około 70 osób. Głównie byli to mieszkańcy Kołobrzegu, jednak nie zabrakło też mieszkańców okolicznych wsi.

Miejsce to zostało wybrane z dwóch powodów. Po pierwsze, w tym terminie Kanał Drzewny był zamknięty dla wędkarzy w związku z obowiązującym do końca maja zakazem wydanym przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego, a po drugie, prace porządkowe, trwające na łowisku Niekanin, pozwoliły na bezpieczne rozegranie zawodów w dwóch grupach wiekowych i były swoistym sprawdzianem przydatności tego miejsca dla potrzeb całych rodzin.

Uśmiechy towarzyszące rywalizacji i radość małych beneficjentów projektu wskazywać mogą na trafność wyboru łowiska. Na dobry humor małych wędkarzy mogła mieć wpływ też oprawa zawodów, w której dzięki sponsorom nie zabrakło owoców, napojów i słodyczy, a także upominków.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, zestaw wędkarski i kalendarz, natomiast najlepsi dodatkowo zostali nagrodzeni pucharami i wędkami. W tym roku najlepszymi wędkarzami okazali się:

 

w grupie do lat 10

1. Mikołaj Fir

2. Wiktor Kubacki

3. Oliwia Gorczyca

 

w grupie do lat 14

1. Dawid Żebrowski

2. Kamil Kubok

3. Filip Nowak

 

Tegoroczne zawody nie odbyłyby się bez zaangażowania członków Koła Miejskiego PZW, a także kilku przedsiębiorców: właściciela hurtowni „Lemon”, właścicieli firmy „Dobre Meble”, właściciela sklepu wędkarskiego z ulicy Jedności Narodowej 30, Andrzeja Paruzela z Warszawy, oraz firmy „Balsax” z Kłodzka. Mali wędkarze otrzymali także wsparcie od Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu.

W imieniu organizatora dziękuję sponsorom za udzielone wsparcie, a rodzicom za przybycie i umożliwienie swoim pociechom spędzenia kilku godzin nad wodą.

Prezes Zarządu Koła

Wiesław Skólmowski

 

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (1)

  • rehlismwppl Data dodania: 6 lat temu Oceń: 10 + / -

    super zawody wędkarskie dla dzieci w Niekanin koło Kołobrzegu, dziękujemy organizatorom, dzieci prze szczęśliwe !

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin